Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Hulajnogi Scoot911 – opinie, cennik, jak wypożyczyć

Hulajnogi Scoot911 – opinie, cennik, jak wypożyczyć

Do Warszawy zawitała nowa wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych i od razu znalazła swoich wielbicieli. Bowiem Scoot911 oferuje pojazdy o naprawdę imponującym zasięgu. Zatem poniżej cennik ich usług i o tym, jak wypożyczyć ich hulajnogę.

Wypożyczalnia hulajnóg Scoot911

Estońska wypożyczalnia ogłosiła właśnie, że wystawiła swoje hulajnogi na ulicach Warszawy. Pierwsze 100 pojazdów zostało ulokowane w najbardziej popularnych lokalizacjach. W ciągu dnia będzie działał firmowy patrol, który zajmie się porządkowaniem pojazdów i ich dezynfekcją, zaś w nocy hulajnogi zostaną zebrane w celu ich naładowania.

Cennik w Scoot911

Jak czytamy na oficjalnej stronie marki, koszt 1 minuty wypożyczenia ustalono na 50 groszy, czyli podobnie, jak u konkurencji. Za uruchomienie pojazdu kosztuje standardowo 2,5 zł. Warto zaznaczyć, że istnieje możliwość tymczasowej blokady hulajnogi w trakcie przejazdu, co pozwoli zaoszczędzić parę złotych.

Porównanie Hive i Lime
  Marka Cena za 1 minutę Za start Przed
płata
Jazda nocą
1 Lime 0,50 zł 3 zł Tak Tak
2 Hive 0,50 zł 3 zł Nie Nie
3 Scoot911 0,50 zł 2,5 zł Nie Nie

Jak widać powyżej, koszty korzystania ze Scoot911 są zbliżone do tych w innych firmach. Cena za rozruch jest nieco niższa, ale jak się domyślamy jest to jedynie zachęta promocyjna.

scoot911

Jakie hulajnogi w Scoot 911?

Flota nowej wypożyczalni składa się ze specjalnie zmodyfikowanych e-hulajnóg marki Segway MAX. Oznacza to, że mamy do czynienia z bardzo dobrym sprzętem o 10-calowych kołach, który szybko rozwijają prędkość do 25 km/h, ale najlepsze jest to, że zapewnia do 65 km zasięgu na jednym ładowaniu. 

Skąd wzięło się Scoot911? Wcześniej firma udostępniła pojazdy w Wilnie, Rydze i szwedzkim Göteborgu, więc Warszawa to czwarte miasto Europy. Jeśli marka odniesie sukces w stolicy, utoruje jej to drogę do kolejnych startów w innych polskich miastach. Bowiem na oficjalnej stronie wypożyczalni widać już inne lokalizacje: Poznań, Gdańsk, Kraków.
Zobacz też: Dott w Polsce, a gdzie?

Jak wypożyczyć hulajnogę od Scoot911?

  1. Na początku należy zarejestrować się w aplikacji dostępnej w AppStore lub w Google Play. By zakończyć proces rejestracji na wskazany przez Ciebie numer telefonu zostanie wysłany kod w celu potwierdzenia danych. Po autoryzacji linku konto zostaje zweryfikowane.
  2. Po uruchomieniu aplikacji możemy zobaczyć na mapce, gdzie znajdują się hulajnogi Scoot911, które można wypożyczyć. Po prostu mają one wbudowany czip, który emituje sygnał do bazy danych, a ta udostępnia nam lokalizację hulajnóg.
  3. Każda hulajnoga ma kod QR i należy zeskanować go z wybranego pojazdu. Skanowanie dostępne jest w panelu aplikacji. Wówczas system dostaje informację, że jesteśmy zainteresowani konkretnym pojazdem.
  4. Gdy już rozpoczniemy jazdę, system Scoot911 rozpocznie naliczanie czasu i tym samym kosztu użytkowania pojazdu. Gdy zakończysz jazdę – pozostawiasz hulajnogę i blokujesz ją przyciskiem w aplikacji.
  5. Zazwyczaj już przed wypożyczeniem trzeba zapłacić za wynajem, a system sugeruje kwoty zasilenia konta w kwotach 50 i 100 zł, ale w niektórych wypożyczalniach możemy podać inną kwotę.