Wiadomości, aktualności 2021 > Hulajnogi same wyłączają się na chodniku

Hulajnogi same wyłączają się na chodniku

Właśnie dopuszczono do użytku hulajnogi elektryczne, które same wyłączają się, gdy wjeżdżają na chodnik. Bowiem zaprojektowane w Ameryce jednoślady odcinają moc podczas wjeżdżania do stref zakazanych.

Automatycznie wyłączanie hulajnogi

Nowe hulajnogi, które pojawią się na ulicach Wielkiej Brytanii wykorzystują czujniki, które mogą odciąć zasilanie podczas wjeżdżania do zabronionych stref, takich jak chodniki i centra handlowe. Pojazdy są wyłączane w ciągu sekundy po opuszczeniu drogi, ścieżki rowerowej lub terenu prywatnego, na którym urządzenia są prawnie dozwolone.

Dzieje się tak dzięki danym mapowania, które są pobierane bezpośrednio do pojazdu, co oznacza, że ​​nie musi on korzystać z GPS. Obecne hulajnogi elektryczne w Wielkiej Brytanii potrzebują nawet 30 sekund na dezaktywację podczas wjazdu na zabronione terytorium.

W UK rozważnie(j) wprowadzają hulajnogi

Brytyjskie testy wdrażania hulajnóg spotkały się oporem mieszkańców, a miasto Coventry zawiesiło swój program po tym, jak rajderzy używali skuterów na chodnikach i w centrach handlowych.

Dlatego automatyczna blokada została uznana za najrozsądniejsze rozwiązanie problemu. Ponadto, jak zapewnia producent jednośladów, istnieją pewne środki bezpieczeństwa, które sprawiają, że nie zostaną one wyłączone w sposób niebezpieczny, na przykład na środku skrzyżowania.

W Anglii nie pojedziesz własną hulajnogą elektryczną

Nowe przepisy w UK stanowią, że wszystkie e-skutery muszą być wynajmowane od licencjonowanych wypożyczalni, aby istniała pewność, że spełniają one standardy projektowe.

Hulajnogi są również ograniczone do 25 km na godzinę i mogą być używane tylko na drogach o niskiej prędkości i ścieżkach rowerowych, podczas gdy są zabronione na chodnikach i innych obszarach dla pieszych. Aby wypożyczyć, musisz mieć ukończone 18 lat i mieć tymczasową licencję, którą skanujesz za pomocą aplikacji. Przejazd kosztuje 25 pensów za minutę.

Jak podaje The Guardian, posłowie z komisji transportu w zeszłym tygodniu wezwali angielski rząd do zalegalizowania hulajnóg elektrycznych w całym kraju. Zgodzili się jednak, że należy wprowadzić środki służące „wyeliminowaniu aspołecznych zachowań”.

Zobacz w nowym oknie:
Ranking hulajnóg Gdzie jeździć? Hulajnogi Xiaomi

Obecne hulajnogi elektryczne wykorzystują technologię „geofencing” (więcej), aby uniemożliwić użytkownikom jazdę w nieautoryzowanych strefach, ale wiele osób potwierdza że nie powinno to zajmować aż 30 sekund. A dzieje się tak, ponieważ skuter musi wysyłać dane GPS do centralnego systemu, który następnie oblicza lokalizację i wysyła polecenie z powrotem do skutera.