Przejdź do treści

Hulajnogi elektryczne dla seniorów, dla starszych osób

Niebawem hulajnogi elektryczne pojawią się w każdym mniejszym mieście. Dzięki temu zmniejszą się korki i smog, który zagraża zdrowiu. Bez wątpienia przyszłe modele hulajnóg będą lżejsze i krótsze, a dzięki temu osoby starsze również będą mogły z nich korzystać.

dla starszych senior na hulajnodze

Seniorzy na hulajnogi!

Senior to osoba, która zazwyczaj zdana jest na korzystanie z komunikacji miejskiej, która wiemy, jaka jest. Dojazd od lekarza, biblioteki lub do parku bywa dla osoby starszej  sporym wyzwaniem, a przecież można by to znacznie ułatwić. Jednak wszystkie kampanie reklamowe dedykowane są dla młodych osób, a często dla dzieci.

Ktoś zapomniał o seniorach, dla których hulajnoga elektryczna to pojazd IDEALNY!. Oczywiście, polska tradycja dyktuje, by starszak siedział w domu i oglądał świat zza firanki. Nie pozwólmy zatem, by elektryczna hulajnoga ominęła seniorów, bo są już modele hulajnóg, które spodobają im się na pewno.

Jaka hulajnoga elektryczna dla seniora?

W podeszłym wieku, utrzymanie równowagi i koncentracji bywa zawodne. Dlatego hulajnoga dla seniora musi być stabilna i nie powinna dawać możliwości niekontrolowanego przekroczenia pewnych prędkości. Ale to nie problem, bo nowe modele można zaprogramować tak, by nie można było pojechać nimi zbyt szybko.

Senior, a właściwie każdy powinien nosić kask, a można by to regulować ustawą. Na empatię rządzących nie powinniśmy jednak czekać, więc kask dla seniora to rzecz obowiązkowa.

Jednak najlepszym rozwiązaniem dla starszej osoby będzie hulajnoga 3 lub 4-kołowa. Niestety popularne w Polsce modele jeżdżą na dwóch kołach. Ani Xiaomi, ani Motus Scooty nie proponują większej ilości kółek. Ale spokojnie, bo widać, że jest moda na stabilność i pojawił się świetny model cztero-kołowy, o którym pisaliśmy tutaj.

4 koła

Audi E-Tron

Niestety hulajnoga Audi E-Tron nie jest dostępna w Polsce, a ponadto kosztuje około 10 tys. zł. Jednak wysoka cena nie jest motywowana czterema kołami, a raczej marką i innymi gadżetami. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by podobny model wyszedł z fabryki Motusa, czy Xiaomi, co jest (prawdopodobnie) tylko kwestią czasu. Na hulajnodze 3-4-kołowej mógłby jeździć każdy, ale senior czułby się na niej znacznie pewniej.

E-hulajnoga dla starszego powinna być lekka

Każda hulajnoga elektryczna powinna być lekka, ale senior w szczególności nie powinien mieć problemu z wniesieniem jej do domu. I tutaj również pojawiło się ciekawe rozwiązanie, chociaż jest to standardowy model 2-kołowy. Chodzi o Mini Falcon, który jest lekki i mały, a w dodatku po złożeniu jest bardzo poręczny.

MiniFalcon jest nowością na rynku i nie można go kupić w sklepie stacjonarnym. Jednak to co go wyróżnia, to mały rozmiar i niska cena. Bowiem, gdy wejdzie do sprzedaży detalicznej ma kosztować około 1300 zł, czyli mniej niż popularne modele dostępne w Polsce. Byłby to prawie idealny pojazd dla osoby starszej, gdyby miał o jedno koło więcej.

mała hulajnoga elektryczna

MiniFalcon

Wszystkim seniorom życzymy odwagi w nauce jazdy i o kolejnych modelach hulajnóg, niebawem poinformujemy.