Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Hulajnoga SEAT eXS – opinie, cena, prędkość i zasięg

Hulajnoga SEAT eXS – opinie, cena, prędkość i zasięg

W salonach dealerskich SEAT, oprócz samochodów, można już zamówić elektryczną hulajnogę. Bowiem SEAT to kolejna firma motoryzacyjna, która w swojej ofercie ma e-hulajnogi. Poniżej wszystko o SEAT eXS.

Opinia o hulajnodze Seat eXS

To bez zwątpienia  najtańszy i pierwszy w całkowicie elektryczny pojazd z logo Seata, który nabędziemy za dosyć wysoką cenę. Dobrze prezentująca się i coraz bardziej popularna w dużych miastach hulajnoga powstała we współpracy z Segwayem. Hulajnoga inspirowana jest ponoć Barceloną, a jej dewizą jest prostota i elegancji, przy zachowaniu istniejących standardów.

Seat eXS dostępna jest w czerwonym kolorze z logo SEAT, a o barcelońskim rodowodzie hulajnogi ma świadczyć fragment mapy stolicy Katalonii na jej podnóżku. Model eXS można nabyć już w polskich salonach SEAT-a, a dealerzy zapewniają opcje finansowania pojazdu oddzielnie lub razem z samochodem.

Pierwsze opinie o tej hulajnodze są bardzo pochlebne, a wielu zauważa, że jest ona bardzo zgrabna i zmierza ku trendowi na minimalizm.

“Dla mnie Seat eXS wygląda jak zwykła hulajnoga rekreacyjna lub wręcz wyczynowa. Nie wiem, gdzie oni upchali tę całą elektronikę.” – czytamy na jednym z forów.

exs hulajnoga elektryczna Hulajnoga SEAT eXS

Cena, prędkość i zasięg Seat eXS

OK, ale przejdźmy do najważniejszego, czyli do parametrów technicznych nowej hulajnogi. Zacznijmy od najgorszego, bo Seat eXS jest dostępny od 2599 zł brutto, również w opcji finansowania osobno lub razem z samochodem. Jest to wysoka cena w porównaniu do modeli o popularnych parametrach technicznych (Xiaomi m365, Motus Scooty 8). Bowiem eXS rozwija prędkość maksymalną 25 km/h, a zastosowana w nim bateria pozwala na przejechanie bez ładowania do 25 km.

Jak w przypadku innych pojazdów, maksymalny zasięg zależy od wagi osoby korzystającej z hulajnogi. Z kolei pełne naładowanie akumulatora trwa 3,5 godziny, co jest bardzo dobrym czasem i przykładowo w pracy bez problemu naładujesz hulajnogę do pełna.

Maksymalnie obciążenie również jest standardowe i wynosi 100 kg, zaś sama hulajnoga elektryczna waży 12,5 kg.

Parametry techniczne hulajnogi od Seata:

  • maksymalna prędkość: 25 km/h;
  • maksymalny zasięg: 25 km;
  • maksymalna waga użytkownika: 100 kg;
  • wysokość 113 cm (40 cm po złożeniu);
  • długość 102 cm (113 cm po złożeniu);
  • szerokość 43 cm;

Hulajnoga od Seata ma moc

Pierwsze opinie o powyższym modelu są pozytywne, jednak cena ochładza euforię. Jednak producent podkreśla, że nie jest to zwyczajny pojazd. Bowiem, eXS wyposażony jest w przednie i tylne światła LED oraz konfigurowalne oświetlenie ambientowe. Z kolei komfort jazdy mają zapewnić duże koła, a także amortyzatory oraz tzw. tempomat.

Dostępny jest również modem Bluetooth zapewniający komunikację z dedykowaną aplikacją na smartfona. Warto zwrócić uwagę na system zabezpieczający przed kradzieżą. Działa to tak, że w momencie wykrycia ruchu jego zadaniem jest uruchamianie alarmu i wysłanie powiadomienia na nasz telefon.

Z informacji prasowych wynika, że wyprodukowanie i sprzedaż eXS stworzonej we współpracy z Segwayem oraz prezentacja samochodu koncepcyjnego jest realizacją planu, zgodnie z którym SEAT ma być liderem Grupy Volkswagen w projektowaniu pojazdów miejskich i wdrażaniu rozwiązań dedykowanych.


Foto: informacja prasowa SEAT