Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Hulajnoga Ninebot KickScooter Air T15 – zasięg, cena i opinie

Hulajnoga Ninebot KickScooter Air T15 – zasięg, cena i opinie

Segway-Ninebot zaprezentował kilka nowych elektrycznych pojazdów przed coroczną doroczną wystawą Consumer Electronics Show w Las Vegas. W tym pewną hulajnogę, która według firmy jest najbardziej kompaktową, lekką i energooszczędną e-hulajnogą, jaką kiedykolwiek wprowadzono do jeżdżenia się po mieście środowisko. Czy faktycznie, to taka rewolucja i jeśli tak, to z ile?

Porównanie XIAOMI MiJia 365 Ninebot KickScooter Air T15
Zasięg: 30 km 15 km
Czas ładowania: 5 godzin 1,5 godziny
Maks. prędkość: 25 km/h 20 km/h

Ninebot KickScooter Air T15 – zasięg i prędkość

Nowa hulajnoga elektryczna nazywa się Ninebot KickScooter Air T15 i różni się od tych, które firma sprzedaje od kilku miesięcy, ponieważ nie ma przepustnicy. Firma zapewnia, że kierowcy po prostu popychają Air T15, a hulajnoga natychmiast oblicza tarcie, stan drogi oraz automatycznie dostosowuje prędkość. Z kolei spowolnienie pojazdu będzie możliwe poprzez dotknięcie hamulca tylnego koła. Segway-Ninebot obiecuje również prostą i szybką możliwość złożenia Air T15. Bowiem hulajnoga składa się jednym naciśnięciem przycisku w prawie płaską konstrukcję ważącą niecałe 10 kg. Te funkcjonalności faktycznie plasują ten pojazd w czołówce, ale zasięg i prędkość pozostawiają trochę do życzenia.

Ninebot KickScooter Air T15

Hulajnoga Ninebot KickScooter Air T15 jest napędzana 300-watowym silnikiem, który sprawia, że skuter osiągnie prędkość maksymalną 20 km na godzinę (nawet na pochyłościach do 15 procent). Hulajnoga może odzyskać energię podczas hamowania, co pomaga wycisnąć zasięg nieco większy niż 15 km. Przy niewielkiej wadze Segway i Ninebot twierdzą, że T15 jest najbardziej lekką i kompaktową hulajnogą, jaką kiedykolwiek stworzono. Warto dodać, że pojazd wykorzystuje nowy układ hamulcowy, który ładuje akumulator za każdym razem, gdy zwolnisz lub się zatrzymasz.

Ninebot twierdzi, że złożenie i rozłożenie pojazdu powinno zająć najwyżej siedem sekund. Z kolei rama ma również certyfikat wodoodporności IPX5, co oznacza, że ​​sporadyczne mżawki nie uszkodzą jej elementów wewnętrznych. Tymczasem ładowanie akumulatora o pojemności 144 W zajmuje około półtorej godziny.

Cena Ninebot KickScooter Air T15

Ninebot planuje sprzedać KickScooter Air T15 za 699,99 USD, czyli za ok. 2700 zł. Nie jest to specjalnie wygórowana cena, ale nie wróżymy sukcesu sprzedażowego z racji niewielkiego zasięgu i prędkości tego pojazdu. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie zobaczymy również eMoped i eScooter EV, które Ninebot ogłosił w zeszłym miesiącu.

Segway-Ninebot

sSkooter EV ma być dostosowany do „jazdy miejskiej”. Oznacza to, że będzie miał większe koła, ukryte kable i inne wzmocnione funkcje, które według firmy sprawią, że hulajnoga będzie łatwiejsza i stabilniejsza w prowadzeniu. Nowy pojazd, podobnie jak rodzimy Motus Scooty Power, będzie miał wymienną baterię, co znacznie ułatwi ładowanie.

Opinie w mediach

W związku z tym, że w naszym rankingu hulajnóg, czołowe pozycje zajmują pojazdy o zasięgu 30 km, to ciężko nam podzielić entuzjazm producentów Ninebot’a Air T15. Pewne normy zostały określone przez Xiaomi, Frugal’a i Motus’a, które zaproponowały pewne standardy dotyczące zasięgu i prędkości hulajnóg elektrycznych.

Zagraniczne media również zauważają, ze oprócz dobrej konstrukcji i niewielkiej wagi Air T15 proponuje raczej niewiele. Cena wprawdzie nie jest wygórowana, ale pozostałych zalet na próżno szukać.