Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Hulajnoga Movino Elite – opinie, sklepy i cena

Hulajnoga Movino Elite – opinie, sklepy i cena

O Movino Pro Scooter powiedziano już wiele i nie bez przyczyny, hulajnogi tej marki uznawane są za jedne z najlepszych. Poniżej o Movino Elite, która ma zdecydowanie dłuższy i szerszy podest, a i cena jest przyzwoita. Opinie klientów potwierdzają, że ten model to niezła gratka dla doświadczonych riderów.

movino-elite-hulajnoga

Hulajnoga Movino Elite w cyferkach

Rodzaj kompresji IHC
Średnica koła 110 mm
Waga 3750 g
Rodzaj steru Zintegrowany
Rodzaj widelca Niegwintowany
Maksymalna waga użytkownika 100 kg
Materiał ramy i decku Aluminium 6061
Długość podestu 50 cm
Szerokość podestu 11 cm
Materiał kierownicy Stal chromowana
Wysokość od kierownicy do podłoża 82 cm
Szerokość kierownicy 55 cm
Zewnętrzna średnica kierownicy 32 mm (Regular)
Wewnętrzna średnica kierownicy 28 mm
Rodzaj obejmy Potrójna z aluminium CNC
Twardość kół 88A
Rdzeń koła Aluminiowy
Klasa łożysk ABEC-9
Rodzaj hamulca Flex Fender

Dlaczego Movino Elite jest dobra?

Uważa się, że Movino Elite to najwyższy model w ofercie tej marki, skierowany do bardziej zaawansowanych riderów. Zatem, co odróżnia model Elite od znanego modelu X-Core? To zintegrowane stery, dzięki czemu kierownica może obrócić się jeszcze płynniej. Elite posiada kółka PU high rebound o średnicy 110 mm., trochę dłuższy i szerszy niż w innych modelach podest o wymiarach 50 x 11 cm oraz system kompresji, który jest bardziej zaawansowanym rozwiązaniem niż widelec gwintowany.

Jak wspomnieliśmy Movino Elite to hulajnoga dla zaawansowanych wyczynowców, więc w konstrukcji zastosowano rozwiązania znane ze sprzętu dla profesjonalistów. Dlatego mamy tu podest z aluminium 6061 o wymiarach 50 x 11 cm i zintegrowane stery.

W dodatku wykonywanie trików ułatwią łożyska ABEC-9 Carbon, system hamowania Flex Brake, chromowana kierownica 360° i powiększone koła z aluminiowym rdzeniem. By luzy w widelcu były mniejsze, zastosowano zintegrowany system kompresji IHC. Zobacz też najlepsze rączki (gripy) do hulajnogi tutaj.

Ważna uwaga: Hulajnoga ma certyfikat potwierdzający spełnienie wymogów europejskiej normy dla sportowych hulajnóg.

Warto wiedzieć o Elite

Cena tego modelu nie jest specjalnie wygórowana, więc pozostaje pytanie, czy profesjonalista będzie usatysfakcjonowany, czy może powinien wybrać coś jeszcze mocniejszego. Bez wątpienia warto zwrócić uwagę na najwyższej klasy łożyska ABEC-9 Carbon znane z modeli przeznaczonych dla doświadczonych riderów. Więc, w połączeniu z 11-centymentrowymi kołami z aluminiowym rdzeniem, łożyska zapewniają większą precyzję, efektywność oraz możliwość uzyskania dużych prędkości.

movino-elite

Jakość wykonania Movino Elite jest widoczna na pierwszy rzut oka.

Z kolei redukcję szybkości ułatwi system hamulcowy Flex Brake, dzięki któremu koła zużywają się znacznie wolniej niż w przypadku hamulca sprężynowego. Bowiem system odzyskuje swój pierwotny kształt po każdym naciśnięciu, ale też ogranicza drgania i jest dużo cichszy od hamulca sprężynowego.

Zatem można uznać, że niewysoka cena i pozytywne opinie kupujących są najlepszą rekomendacją dla tego modelu.

“super hulajnoga polecam ją kupić naprawdę, jak się na niej jedzie to się po prostu płynie. dobrze się kręci do łipów POLECAM”

Jeździ się komfortowo

Komfort i stabilność jazdy na Movino Elite zapewnia szeroka, 55-centymetrowa kierownica wykonana ze  stali chromowanej. Dzięki temu jest sztywniejsza i bardziej wytrzymała niż aluminiowa, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo jazdy.  Wiadomo, że pewny chwyt to podstawa komfortu i bezpieczeństwa dlatego w hulajnodze Movino Elite mamy uchwyty o długości aż 14,5 cm. Klienci zauważają, że do ich produkcji użyto zaawansowanej technologicznie gumy termoplastycznej TPR, dzięki czemu uchwyty są bardziej miękkie i zapewniają lepszą przyczepność.

Cena Movino Elite i sklepy

W zależności od sklepu cena tej hulajnogi trochę się różni. Przykładowo w oficjalnym sklepie widzimy cenę 389 zł, zaś na komputronik.pl jest promocja i zapłacimy 339 zł. Warto zaznaczyć, że hulajnoga objęta jest 2-letnią gwarancją, a serwis gwarancyjny ma niezłe opinie w internecie.

Główne zalety modelu Elite:

  • System hamulcowy FLEX BRAKE
  • Zintegrowany system kompresji IHC
  • Łożyska ABEC-9 Carbon
  • Kierownica Chrome steel o szerokości 55 cm
  • Duży podest z aluminium 6061 o wymiarach 50 x 11 cm
  • Uchwyty TPR o długości 14,5 cm
  • Obejma na 3 śruby z aluminium 6061
  • Zgodna z normą EN14619
  • koła AluminiumCore