Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Hulajnoga Motus Scooty 6,5, 8,5 i Power – opinie, cena, czy warto?

Hulajnoga Motus Scooty 6,5, 8,5 i Power – opinie, cena, czy warto?

Mało znana firma Motus wprowadza na polski rynek hulajnogi elektryczne, które przynajmniej w torii, mają oferować przyzwoite parametry techniczne w przystępnej cenie. Poniżej o tym jaki jest czas ładowania baterii, ile waży ten sprzęt. Czy Motusy 6,5, 8,5 i Pro są warte swej ceny?

Są 3 modele Motus Scooty

Motus ma w swojej ofercie trzy modele hulajnóg. Oczywiście najdroższy model ma najlepsze parametry techniczne, ale ich średnia półka wypada całkiem dobrze. Jak widać, modele dorównują celebrytom na rynku hulajnóg elektrycznych, co jest dobrym znakiem, że ceny hulajnóg (pomału) spadają, a jakość pozostaje niezmienna. Porównanie Motusów poniżej.

  Motus Scooty 6.5 Motus Scooty 8.5 Scooty 8.5 Power
koła 6.5” 8.5” 8.5”
moc 250W 250W 350W
zasięg 10 – 15 km 20 – 30 km 20 – 30 km
maks.
prędkość
23 km/h 25 km/h 25 km/h
maks.
obciążenie
90 kg 120 kg 120 kg
maks.
kąt jazdy
15° 15° 15°
czas
ładowania
3–4 h 3–4 h 3–4 h
 

Opinie użytkowników i czy warto?

Opinii o hulajnogach firmy Motus jest niewiele, bo to zupełnie nowy produkty. Osoby, które testowały sprzęt wypowiadają się o nim w superlatywach, ale taka jest właśnie rola sponsorów marki. Pierwsze opinie wyglądają następująco:

“Fajnie się zapowiada, za tę cenę warto kupić, a największą zaletą jest pilski serwis tych hulajnóg”

“Nie słyszałem o tym Motusie, ale w sumie zasięg jest bardzo dobry. Uważam, ze mają szansę na polskim rynku!!”

Wobec powyższych opinii, pozostaje nam przyznać rację, że parametry techniczne modelu 8,5 i 8,5 Power są bardzo atrakcyjne. To co szczególnie nas zainteresowało to właśnie moc baterii, rozmiar kół i niezła moc silnika.

Ważna uwaga: W internecie jest kilka filmików o EH marki Motus, ale warto zaznaczyć, że omawiane tam modele nie są tymi, które opisujemy powyżej. Filmiki na YT pochodzą z zeszłego roku, gdy producent (prawdopodobnie) testował wersje o słabszych parametrach.
hulajnogi motus

Hulajnogi marki Motus to nie tylko fajny design. Technicznie też wypadają dobrze!

Jaki jest czas ładowania Baterii w Motus Scooty Power 8.5?

Model 8.5 Power to najsilniejsza maszyna marki Motus. Wiele osób zastanawia się ile czasu potrzeba, by całkowicie naładować baterię w tej hulajnodze. Pozostaje nam polegać na deklaracji producenta, który twierdzi, że naładowanie akumulatora trwa od 3 do 4 godzin. Należy pamiętać, że pierwsze ładowanie powinno trwać aż 12 godzin!

Ile waży Motus 8.5 Power?

Ta hulajnoga, wagowo nie odbiega znacznie od innych pojazdów tego typu i waży 13,5 kg. Z kolei model Motus 8. 5 (bez pro) waży o kilogram mniej.

Porównanie Motus 6.5, 8,5 i Power z Xiaomi Mija

Xiaomi Mija to jedna z najbardziej popularnych hulajnóg elektrycznych w Polsce. Swoich konkurentów zawstydza akumulatorem, jakością materiałów i ceną (mimo, że nie najniższą). Zatem zobaczmy jak Motus wypada na tle konkurencji. Poniżej porównanie Mijia i dwóch “lepszych” modeli Motusa.

  Xiaomi Mijia M365 Motus Scooty 8.5 Scooty 8.5 Power
koła 6.5” 8.5” 8.5”
moc  280W 250W 350W
zasięg 30 km 20 – 30 km 20 – 30 km
maks.
prędkość
25 km/h 25 km/h 25 km/h
maks.
obciążenie
100 kg 120 kg 120 kg
czas
ładowania
5 h 3–4 h 3–4 h
 
Czy warto kupić?

Jaka ocena? Warto, bo po analizie powyższych opinii należy stwierdzić, że modele Motus 8,5 i Power są, po prostu, takie same lub nieco lepsze niż Mijia M365. Niestety nie mieliśmy okazji przetestować nowych hulajnóg, wiec nie wiemy, jakie są faktyczne możliwości tego sprzętu.

Ww deklaracji producenta są przepiękne cyferki, aż się chce jeździć, ale podobnie, jak w Xiaomi, wielokrotnie okazywało się, że niektóre parametry są inne niż te deklarowane.

Zatem jeśli, ktoś kupuje elektronikę na podstawie deklarowanych parametrów technicznych, to nie widzimy przeszkody, by ten sprzęt sobie sprezentować. Bez wątpienia jest to propozycja bardzo atrakcyjna cenowo.

składana hulajnoga

Do zalet 8,5 i Power należy zaliczyć wygodny mechanizm składania, zabezpieczony zgrabną klamrą, Dosyć silna konstrukcja hamulca tylnego, która sprawia, że będziesz czuć się bezpiecznie przy każdej prędkości. Zaś specjalnie zaprojektowany i wzmocniony zaczep, zagwarantuje pewniejsze trzymanie kierownicy podczas przenoszenia hulajnogi Motus.