Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Hulajnoga Micro Sprite – opinie, cena i czy warto kupić?

Hulajnoga Micro Sprite – opinie, cena i czy warto kupić?

Marka MICRO to rewelacyjna szwajcarska firma zajmująca się produkcją najwyższej jakości hulajnóg. Ponoć jej produkty cechuje wiele nowoczesnych rozwiązań technicznych za co trzeba sporo zapłacić. Czy Hulajnoga Micro Sprite to naprawdę aż tak dobry sprzęt? Poniżej nasza opinia i komentarze z sieci.

Zobacz Ranking najlepszych hulajnóg dla dzieci (nowe okno) >

Hulajnoga Micro Sprite w liczbach

Po przejrzeniu parametrów technicznych, faktycznie można stwierdzić, że hulajnoga Micro Sprite to nowoczesny pomysł. Poniżej najważniejsze cechy hulajnogi Sprite.

 • Składana regulowana kierownica 74-94 cm
 • Nadaje się dla dzieci w wieku 6-9 lat
 • Antypoślizgowy podest z nadrukowanym logo “micro”
 • Hamulec z wkładką metalową od spodu
 • Obciążenie nawet do 100 kg
 • Waga hulajnogi: 2,7 kg

Jak widać Micro Sprite hulajnoga dwukołowa dla początkujących, bo dzięki wyjątkowej szwajcarskiej konstrukcji i niezawodnej jakości jest ona najlepszym wstępem do bardziej zaawansowanych hulajnóg dwukołowych. Dzieci w wieku 6, 7, 8 lat będą korzystały z niej z przyjemnością, bo hulajnoga jest bardzo lekka (2,7 kg!), ALE niezwykle trwała (jak wynika z opinii).

hulajnoga-micro-sprite

Hulajnoga Micro Sprite dobrze wygląda, ale też zapewnia bezpieczeństwo.

Opinie i komentarze klientów o hulajnodze Micro Sprite

“Ta hulajnoga jest lepsza niż kickboard, bo 8, czy 9 latek może świetnie jeździć na 2 kołach. My daliśmy 350 zł w promocji i się opłacało, bo na 3 lata starczy”

“Gdyby cena była trochę niższa to bym polecił, bo lądowała już dużych wysokości i stałą na deszczu i na razie nie widać rdzy!!! 😉 polecam”

Opinie klientów często odnoszą się do wytrzymałości tych hulajnóg. Bowiem rączki, czy koła nie ścierają się, a farba nie odpryskuje. Ponadto, pojawia się opinia, że Micro Sprite są bardzo lekkie, co sprawia, że znudzony jazdą młodzieniec, bez problemu weźmie hulajnogę pod pachę i przyniesie do domu.

Micro Sprite oferuje coś nowego

Prawie wszystkie “lepsze marki” oferują już pewien standard, jak regulowana kierownica, czy kola wyposażone w łożyska maszynowe. Hulajnogą Micro Sprite steruje się jak rowerem, wyjątkowo łatwo, co pozwala dzieciom szybko przyzwyczaić się do nowego pojazdu. Sprzęt bardzo łatwo jest złożyć, bo można to zrobić za przyciśnięciem jednego przycisku. Z kolei podwójny mechanizm zamykający dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo.

Mocna nóżka pozwala ustawić hulajnogę w pozycji stojącej i tym samym nie narażają jej na przewracanie. Kierujący może łatwo odsunąć nóżkę do przodu lub do tyłu, gdy jest już gotowy do jazdy, a potem szybko ustawić pionowo, by zaparkować hulajnogę.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ważne jest to, że wysokość rączki w Micro Sprite można regulować, tak żeby dopasować ją idealnie do wzrostu właściciela, dzięki czemu nie wyrośnie z niej zbyt szybko.

micro-sprite

Co mówią inni, jak oceniają tę hulajnogę?

Recenzje tej marki są zazwyczaj pozytywne. Wymyślone, zaprojektowane, przetestowane w Szwajcarii hulajnogi marki Micro niezmiennie cieszą się opinią “najlepszych” pod względem technicznym i świetnie zaprojektowanych produktów.

W kreowaniu hulajnóg Mini Micro podobno wzięli udział szwajcarscy lekarze, specjaliści rozwoju dzieci. Pilnowali oni, by prowadzenie polegało na balansowaniu ciałem, które sprzyja rozwojowi koordynacji, zmysłu równowagi oraz dużej motoryki.

Jak podaje niemiecka prasa, Maxi Micro to hulajnoga, która otrzymała ważną nagrodę Red Dot Award, a Mini Micro Baby 3 w 1 została tuż po debiucie w 2012 roku wybrana Zabawką Roku na świecie imprezie branży zabawkarskiej. Jak podaje producent, została tez Zabawką Roku w Szwajcarii a rok później także w Polsce.

Główne zalety hulajnóg Micro Sprite:

 1. GRATIS SMYCZ + BRELOK
  Do każdego zamówienia dokładany jest oryginalne akcesoria micro gratis – funkcjonalną smyczy oraz brelok Micro.
 2. BEZPIECZEŃSTWO
  Micro Sprite mają niezbędne certyfikaty, by każdy kto na nich jeździ, czuł się bezpiecznie. Spełniają przede wszystkim surowe europejskie normy: dla zabawek EN71 i dla sprzętu sportowego EN14619. Uzyskały też certyfikat REACH dotyczący oceny, zezwoleń i ograniczeń dla chemikaliów.
  Co istotne, podest hulajnogi poddaje się naciskowi 100 kg, jeśli podest po 5 minutach pod wpływem tego ciężaru nie odkształci się i nie pęknie, wówczas można uznać, że produkt spełnia normę bezpieczeństwa.
 3. HULAJNOGA DWUKOŁOWA
  Steruje się nią jak rowerem, wyjątkowo łatwo, co pozwala dziecku szybko przyzwyczaić się do nowego pojazdu. Z kolei przednie koło o średnicy 120 mm jest na tyle małe, że zapewnia lepszą zwrotność pojazdu aby zapewnić wygodę użytkowania. Koła wyposażone w łożyska maszynowe zapewniają cichą jazdę bez dodatkowych oporów.
 4. TYLNE KOŁO I HAMULEC
  Tylne koło ma średnicę 100 mm i wyposażone zostało w metalowy hamulec zapewniający jeszcze większą skuteczność działania. Wciskany piętą hamulec został pomysłowo zaprojektowany tak, żeby nawet najmniejszy nacisk stopy na niego powodował łagodne zatrzymanie pojazdu.
 5. REGULOWANA KIEROWNICA
  Kierownicę można regulować w zakresie wysokości: ok: 74 – 94 cm. Wysokość rączki można regulować, tak żeby dopasować ją idealnie do wzrostu dziecka. Kierownica posiada metaliczny drążek i wygodne rączki.
 6. SKŁADANA KIEROWNICA
  Hulajnoga Micro Sprite jest wyjątkowo łatwa do złożenia, dlatego zajmuje naprawdę mało miejsca i łatwo ją spakować do autobusu lub samochodu albo zostawić w szkolnej szafce. Składa się i rozkłada za naciśnięciem jednego przycisku i zwolnieniem klamry.
 7. ANTYPOŚLIZGOWY PODEST
  Bezpieczeństwo i wygodę zapewnia szeroki, długi podest wyposażony w antypoślizgową okleinę, na którym bez trudu zmieszczą się obie stopy dziecka.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Wiek: dla dzieci (ok. 6-9 lat)
Regulowana wysokość rączki dostosowuje się do wzrostu użytkownika
Szerokość podestu: 115 mm
Rozmiar kół: 120 mm/100 mm
Rodzaj kół: poliuretan
Wysokość: od 74 do 94 cm
Maksymalne obciążenie: 100 kg
Szerokość: 115 mm
Długość: 665 mm
Sposób składania: składana kierownica

W kreowaniu Mini Micro

W kreowaniu Micro wzięli udział również szwajcarscy lekarze, specjaliści rozwoju dzieci.