Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Hulajnoga Kawasaki KX-FS6 – prędkość, zasięg i porównanie

Hulajnoga Kawasaki KX-FS6 – prędkość, zasięg i porównanie

Kawasaki to znane przedsiębiorstwo technologiczne, którego działalność skupia się głównie na dużych międzynarodowych projektach, ale ostatniego czasu również na przedmiotach używanych w życiu codziennym. Zatem dzisiaj o hulajnodze Kawasaki KX-FS6 o jej prędkości, zasięgu i cenie.

Hulajnoga elektryczna Kawasaki KX-FS6

Hulajnoga elektryczna Kawasaki KX-FS6.5A wyróżnia się zapewniającym dynamiczne przyśpieszenie silnikiem. Umożliwia też on rozpędzenie pojazdu przepisowych prędkości, a zasięg pojazdu na jednym ładowaniu niestety pozostawia nieco do życzenia. Bowiem numer jeden w naszym rankingu zajmuje hulajnoga z zasięgiem do 45 km, a KX-FS6 daleko do takich parametrów i o tym poniżej.

Kawasaki KX-FS6

Kawasaki KX-FS6 prędkość

W modelu Kawasaki KX-FS6.5A możemy osiągnąć prędkość do 25 km/h. Oznacza to, że spełniono podstawowe parametry, które są zalecane ze względu na przepisy obowiązujące na świecie. Również w Polsce 25 km/h będzie maksymalną prędkością, jaką można poruszać się na e-hulajnodze. Oczywiście szybszy pojazd może być dostępne, ale wówczas jazda na nim ograniczy się jedynie do określonych miejsc.

Kawasaki KX-FS6 zasięg

Jak wspomnieliśmy powyżej zasięg tego pojazdu to 15 km i nie ma w nim możliwości wymiany baterii, gdy pierwsza się wyczerpie. Stąd wniosek, ze Kawasaki nie przewidziało, że w momencie wypuszczenia ich produktu, będą obowiązywały nowe standardy. 15 km to niewiele, co jest poważną wadą tego produktu.

Kawasaki KX-FS6 w porównaniu do innych hulajnóg wypada raczej średnio. Poniżej małe porównanie KX-FS6 do dwóch najpopularniejszych hulajnóg elektrycznych, jakie obecnie dostępne są w polskich sklepach. Na tapecie: Xiaomi Mi PRO i Motus Scooty Power 8.5.

Kawasaki Kx-F56 Xiami Mi Pro Motus 8.5 Power
Prędkość 25 km/h 25 km/h 25 km/h
Zasięg 15 km 45 km 25 km
Silnik  350 W 250 W 350 W
Maks. waga 100 kg 100 kg 120 kg

Jak widać powyżej, hulajnoga od Kawasaki to mocna średnia półka, ale są lepsze modele, które kosztują około 300 zł więcej. Bowiem cena Kawasaki KX-FS6 wynosi około 1500 zł, co jest niewielką kwotę, więc wliczamy to w zalety pojazdu.

Wady i zalety hulajnogi KX-FS6

Kawasaki zaangażowana jest w budowę nowoczesnego systemu transportu, a ponad 100 letnie wszechstronne doświadczenie ma tutaj duże znaczenie. Ale czy tym razem stanęli na wysokości zadania?

Bez wątpienia za wysoki komfort podczas jazdy odpowiadają 6,5-calowe koła, które dosyć dobrze pokonują nierówności na drodze. Kawasaki ma przedni napęd i korzystając z pełnej mocy pokonuje 15-stopniowe wzniesienia, co oznacza, że jest dobrym wyborem nie tylko na asfaltowe i utwardzone ulice, ale również parkowe ścieżki. Hulajnoga wyposażona jest w elektroniczny hamulec oraz mocną przednią lampę.

Z kolei duży, czytelny wyświetlacz pozwala na sprawdzenie aktualnej prędkości, stopnia rozładowania baterii i pokonanego dystansu. W modelu KX-FS6 zastosowano ramę wykonaną z aluminium, dzięki czemu pojazd waży jedynie 10,7 kg, co w połączeniu łatwym systemem składania, sprawia, że sprzęt jest wygodny w transporcie.