Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Hulajnoga Frugal czy Xiaomi? Porównanie hulajnóg elektrycznych

Hulajnoga Frugal czy Xiaomi? Porównanie hulajnóg elektrycznych

Marki Frugal i Xiaomi to liderzy na polskim rynku hulajnóg elektrycznych. Bowiem mają przystępną cenę i wiele pozytywnych opinii w internecie. Przyjrzyjmy się jednak, która z tych hulajnóg będzie lepsza. Poniżej porównanie modeli z najlepszymi parametrami.

Hulajnoga elektryczna Frugal VS Xiaomi

Która z hulajnóg elektrycznych okaże się lepszym zakupem? Porównanie nie jest proste, bo parametry techniczne podane przez producenta, nie zawsze są autentyczne. Jednak najpierw sprawdźmy, jak wyglądają liczby.

  xiaomi mijia 365Xiaomi Mijia 365 frugal-cleverFrugal Clever
Moc silnika: 250W 250W
Maksymalna prędkość: 25km/h 25 km/h
Zasięg: 30 km 25 km/h
Koła: 8,5 cal 8,5 cal
Maks. waga: 100 kg 100 kg
  Zobacz pozycję w rankingu >

Jak widać powyżej obie hulajnogi mają prawie identyczne parametry techniczne. Właściwie, wygląda to tak, jakby któraś marka postanowiła zrobić konkurencję dla drugiej wypuszczając na rynek produkt bliźniaczo podobny. W takim razie, która hulajnoga będzie lepsza?

Xiaomi VS Frugal

W powyższej tabelce porównaliśmy najlepsze modele hulajnóg od Frugala i Xiaomi. Bowiem te dwa pojazdy są dostępne w polskich sklepach i cieszą się sporym zainteresowaniem. Oprócz dobrych parametrów technicznych liczy się też trwałość materiałów z jakich hulajnoga jest zbudowana. Bowiem nic nam po sprzęcie, który świetnie wygląda w reklamie, ale psuje się po kilkunastu przejazdach.

Po przejrzeniu opinii z internetu, doszliśmy do wniosku, że oba pojazdy uznawane są za trwałe i bezpieczne w użytkowaniu. Jednak w przypadku hulajnogi Frugal Clever, opinii znaleźliśmy niewiele, bo to polska marka, a Xiaomi recenzowane jest przez ludzi na całym świecie.

Kto robi te hulajnogi?

Frugal to polska marka, której początki istnienia sięgają roku 2009, gdy prowadzono pierwsze testy elektrycznych pojazdów na potrzeby własne. W 2014 marka została oficjalnie zarejestrowana jako znak towarowy i od tego czasu oferuje swoim klientom elektryczne pojazdy. Obecnie w ofercie dostępne są pojazdy wolnobieżne, elektryczne hulajnogi oraz pojazdy samobalansujące. Firma każdego roku rozszerza ofertę pojazdów o nowe, ulepszone modele.

Fakt, że hulajnoga Frugal Clever jest produkowana w Polsce, ma spore znaczenie, bo dzięki temu mamy ułatwiony kontakt z działem technicznym.

Z kolei marka Xiaomi powstała w 2010 roku. Obecnie firma tworzy i oferuje niezwykłe urządzenia, oprogramowanie oraz usługi internetowe. Dzięki sprzedaży ponad 70 milionów smartfonów w 2015 r. i udostępnianiu swoich produktów w wielu państwach. Firma Xiaomi rozwija swoją działalność na całym świecie, a centrum serwisowe obecne jest również w Polsce.

Podsumowując zarówno Xiaomi i Frugal będą naprawiane w Polsce, ale bez wątpienia z Frugalem szybciej rozwiążemy problemy techniczne, który specjalizuje się głównie w pojazdach elektrycznych.

Podsumowanie porównania

W związku z tym, że w internecie jest niewiele filmików oceniających Frugal Clever, bardziej skłonni bylibyśmy do zakupu Xiaomi Mijia 365. Po prostu łatwiej zaufać marce, o której nagrano tak wiele filmów.

Ceny hulajnóg są nadal wysokie, więc wielość filmików w sieci o hulajnodze Xiaomi daje odczucie, że świadomie zainwestujemy nasze pieniądze.

Poniżej polecane filmy o Xiaomi i Frugal.