Wiadomości, aktualności 2021 > Hulajnoga elektryczna na komunię? TAK, a za ile kupić, jaka cena?

Hulajnoga elektryczna na komunię? TAK, a za ile kupić, jaka cena?

Z roku na rok, prezenty na Pierwszą Komunię są coraz droższe. Pomimo, że żaden pedagog nie przyklaśnie słuszności idei obdarowywania dzieci ekstremalnie drogimi podarunkami, to i tak wszyscy to robią. W tym roku w modzie jest hulajnoga elektryczna i jeśli dzięki niej nasza pociecha lepiej zapamięta dzień przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej, to chyba warto skusić się na taki podarunek, pomimo,że drogi.

Hulajnoga, a nie laptop na Komunię?

Przez ostatnie lata na Komunię kupowało się laptopy lub rowery. W związku z tym, że dzieci bardzo szybko dojrzewają, laptopy kupuje się im coraz wcześniej. Zatem niektóre 8-9 letnie pociechy mają już swój laptop, a przynajmniej smartfon. Jeśli nie, to na pewno rodzic ma komputer w domu, co pozwala ocenić, czy dziecko interesuje się tą technologią i czy warto kupować kolejne urządzenie. Jeśli nie ma zainteresowania, to bez wątpienia można odłożyć w czasie zakup komputera. W tym wieku,oprócz gier, niewiele można zrobić na komputerze, a do portali społecznościowych wystarczy smartfon.

komunia

Dla podkreślenia ważności Pierwszej Komunii, dzieci obdarowywane są przez najbliższych podarunkami.

Zatem wybór pomiędzy laptopem, a hulajnogą elektroniczną powinien być prosty. Jeśli dziecko wykazuje zainteresowanie przeglądaniem sieci w komputerze, a nie w telefonie, to powinniśmy zapewnić mu ten komfort. Jednak, by odciągnąć młodego od internetu – kupmy mu hulajnogę!

Hulajnoga elektryczna na Komunię to nadal sport

Pomo, że elektryczna hulajnoga nie jest napędzana siłą mięśni, to pozwoli oderwać młodego od internetu. Dzięki hulajnogom, zupełnie jak kiedyś, dzieci mają szansę wrócić na podwórka, do spędzania czasu ze znajomymi twarzą w twarz. Bo jeśli nie hulajnogi, to co mogłoby wyrwać dzieciaki ze szponów mediów?

Hulajnoga na Komunię, to dobry pomysł na prezent, który pomoże dziecku odejść od komputera

Po co mu hulajnoga?

Na e-hulajnodze rozwija się wiele umiejętności takich jak koordynowanie równowagi, obsługa pojazdów napędzanych elektronicznie czy zaznajamianie się z prawem drogowym. Więc fakt, że hulajnoga elektryczna nie wymaga wysiłku fizycznego, nie jest trafionym argumentem dla jej przeciwników. Tutaj, po prostu, rozwija się mózg, a nie tężyznę fizyczną.

Jaka hulajnoga i za ile?

W naszym rankingu hulajnóg opisaliśmy popularne marki, które są dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. Cena e-hulajnogi waha się w przedziale od 600 – 1900 zł. Ale jak widać, widać najpopularniejsze modele są w granicach 1000 zł.

Co powinna mieć hulajnoga na Pierwszą Komunię?

Pierwsza Komunia ma miejsce, gdy dziecko ma 8-9 lat, więc szybko rośnie, jest ruchliwe i mało wie o prawie drogowym. Zatem, by dziecko czuło się komfortowo, zadbajmy aby hulajnoga miała dobrą baterię, która nie rozładuje się po godzinie jazdy. Drążek kierowniczy powinien być wysuwany, bo za rok nasz “komunista” będzie już znacznie wyższy.

Kluczowa kwestia to kask i hamulce. Bowiem hulajnoga rozpędza się do 25 km/h, co bywa niebezpieczne. Oczywiście, rodzic może ograniczyć prędkość hulajnogi w aplikacji, ale to nadal jest pojazd, który jedzie sam, bez ingerencji mięśni.

Na polskim rynku jest sporo hulajnóg, które przeznaczone są dla dzieci w wieku komunijnym. Ten rynek szybko zapełnia się o nowe produkty,więc jest w czym wybierać.