Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Hulajnoga BMW E-Scooter – opinie i cena

Hulajnoga BMW E-Scooter – opinie i cena

W związku z tym, że coraz większa liczba firm samochodowych wchodzi na rynek elektrycznych hulajnóg, nie sposób nie wspomnieć o gigantach. Bowiem BMW również stanęło w szeregu i zaprezentowało swój BMW E-Scooter. Niestety opinie o tej hulajnodze nie są zbyt euforyczne.

bmw-e-scooter-hulajnoga

Czy BMW wie, jak robić hulajnogi elektryczne? To jest kwestia wątpliwa!

Parametry techniczne hulajnogi BMW E-Scooter

Sercem E-Scootera od BMW będzie 150-watowy silnik, dzięki któremu rozpędzi się on do 20 km/h, umożliwiając tym samym sprawny transport na przykład do pracy. Z kolei dwugodzinne ładowanie akumulatorów pozwoli na przejechanie 12 kilometrów.

Elektryczna hulajnoga od BMW będzie również całkiem lekka, bo na poziomie 9 kg. W połączeniu ze składaną konstrukcją, ułatwić ma przenoszenie pojazdu. Dodatkowo znany producent wspomina o zintegrowanym tylnym oświetleniu oraz dwóch oddzielnych układach hamulcowych. Maksymalna prędkość hulajnogi wynosi 20 km.

Opinie i komentarze o hulajnodze od BMW

Nikt jeszcze nie używał tej hulajnogi elektrycznej, więc opinie w sieci pisane są po analizie parametrów technicznych. I niestety te opinie nie są najlepsze i przyznajemy, że ciężko dziwić się sceptykom. Bowiem maksymalna prędkość jest niewielka, a przecież nie ma znaczenia, że przepisy ruchu drogowego ograniczają producentów do 25 km/h, bo w lesie można by jeździć trochę szybciej.

Również zasięg hulajnogi BMW E-Scooter nie robi wrażenia, bo na polskim rynku są pojazdy, które są tańsze i znacznie lepiej skonstruowane. Oczywiście producent ma inne zdanie i zachwala swój produkt:

“Jest to sprytna forma codziennego transportu – i powód, dla którego BMW Lifestyle będzie rozszerzać swoją ofertę kompaktowych skuterów miejskich dla młodych i starszych już od września 2019 r. Wprowadzenie pionierskiego BMW E-Scooter zapewnia Grupie BMW kontynuację udanej współpracy Micro (wynalazca Micro Scooter) z kolejną atrakcyjną demonstracją innowacyjnej technologii i wysokiej jakości projektowania w pracy.”

Czy Hulajnoga elektryczna od BMW to dobry zakup?

Biorąc pod uwagę powyższe wady tej hulajnogi, można by pokusić się o jej zakup z racji na markę, ale cena niestety również odstrasza. Jak podają zagraniczne media pojazd ma kosztować 799 euro, czyli około 3500 zł!!! 

Dlatego tej sprzęt nie może być udanym zakupem, chyba, że producent wprowadzi poprawki lub po prostu, gdzieś w swoich publikacjach prasowych wkradł się błąd i faktyczne osiągi są nieco lepsze. Na chwilę obecną pozostaje nam mieć nadzieję, że BMW wie, jak robi się pojazdy elektryczne, bo przecież wie, prawda?

hulajnoga elektryczna od BMW