Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Hulajnoga 4Swiss EX4 – prędkość, zasięg, opinie i cena

Hulajnoga 4Swiss EX4 – prędkość, zasięg, opinie i cena

4swiss to marka, która dotychczas zajmowała się produkcją sokowirówek, ale jak widać nie chce być gorsza i też ma swoją hulajnogę elektryczną. 4Swiss EX4 to całkiem przyzwoity sprzęt, który dorównuje innym modelom popularnym na naszym rynku. Poniżej opinie o nowej hulajnodze i informacje o zasięgu i prędkości.

hulajnoga elektryczna 4swiss-ex4-e-orange

Hulajnoga 4Swiss EX4

4Swiss EX4 to innowacyjna hulajnoga elektryczna zaprojektowana z myślą o osobach wymagających wyjątkowego komfortu jazdy. Na uwagę zasługuje system oferujący, aż 10 -calowe, pochłaniające wstrząsy koła z podwyższonym zawieszeniem silikonowego podestu. Bez wątpienia jest on gwarancją lepszej amortyzacji i zwrotności pojazdu oraz niespotykanej przyczepności w czasie płynnej, niezakłóconej jazdy. Z kolei możliwość szybkiej wymiany baterii i funkcja ładowania zewnętrznego pozwalają niemal dowolnie rozszerzać dostępny zasięg.

Prędkość, zasięg i rozmiar 4Swiss EX4 Orange

 • Pojemność baterii: 36V/6.4Ah;
 • Moc silnika: 350 W (moc chwilowa do 700 W);
 • Zasięg na jednym naładowaniu: 18-20 km;
 • Maksymalna prędkość: 25 km/h;
 • Maksymalne obciążenie: 150 kg;
 • Maksymalne nachylenie terenu podjazdu: 10°;
 • Rozmiar po rozłożeniu: 1083 x 420 x 1186 mm;
 • Rozmiar przed rozłożeniem: 1083 x 420 x 460 mm;
 • Prześwit: 12 cm;
 • Waga netto: 13kg;
 • Zasilanie ładowarki: 100-240V/50-60Hz;
 • Zasilanie ładowania hulajnogi: 42V/2A;
 • Temperatura przechowywania baterii: -10°C do 35°C.

Hulajnoga 4Swiss EX4 dla wymagających?

4Swiss EX4 e-orange reklamowana jest jako hulajnoga dla wyjątkowo wymagających osób. W pewnym sensie można się z tym zgodzić, bo wreszcie osoby o wadze powyżej 100 kg będą miały swoją hulajnogę. Bez wątpienia 4Swiss EX4 e-orange dzięki dużym, pompowanym kołom uzyskano wyższe umieszczenie podestu, aż 12 cm nad podłożem. Umieszczenie baterii w kolumnie kierownicy w połączeniu z dużymi kołami łagodnie pochłania wstrząsy i zapewnia komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto dodać, że podest pokryty jest silikonową powłoką, która zapewnia idealną przyczepność.

10-calowe-kola-4swiss

10 calowe koła robią wrażenie.

Powyższe rozwiązanie zapewnia:

 • idealną amortyzację;
 • lepszą zwrotność pojazdu;
 • lepszą przyczepność podczas płynnej jazdy nawet po terenach z nierównościami oraz w czasie deszczu.

3 tryby pracy

4Swiss EX4 jest idealna dla każdego drajwera, ponieważ oferuje 3 inteligentne tryby pracy:

 1. Tryb dla początkujących:
  Spokojna jazda przy minimalnym zużyciu baterii. Program idealny dla dzieci oraz osób dopiero rozpoczynających przygodę z hulajnogą.
 2. Tryb normalny:
  Najlepsza wydajność przy optymalnym zużyciu baterii.
 3. Tryb sportowy:
  Gdy potrzeba więcej mocy lub gdy jedzie się pod górkę, a wówczas uzyskasz prędkość do 25 km/h!

Jest też “tempomat”

Po co jest tzw. tempomat? Dzięki niemu możesz utrzymać stałą prędkość na dłuższych odcinkach. Hulajnoga 4Swiss jest wyposażona w funkcję utrzymywania prędkości na mniej więcej stałym poziomie. Dzieje się tak, bo specjalny algorytm odczytuje prędkość, z którą się poruszasz, a następnie po 6 sekundach stabilizuje ją. Przy ponownym naciśnięciu manetki lub użyciu hamulca tempomat się wyłącza.

Bateria wymienna i dodatkowa!

Hulajnoga posiada wymienną baterię mieszczącą się w kierownicy z możliwością ładowania zewnętrznego. Więc jeżeli masz w plecaku dodatkową baterię, to szybko ją wymieniasz i jedziesz dalej, co jest naprawdę użytecznym rozwiązaniem. Dystans, który przejedziesz na jednym ładowaniu wynosi do 20 km, co może nie jest zbyt dużo, ale dodatkowy akumulator rozwiązuje ten problem.

Ważna uwaga: Producent zapewnia, że można dokupić dodatkową baterię i cieszyć się nieograniczoną mobilnością. Lekki i wydajny akumulator Panasonic dostępny jest w stałej sprzedaży sklepu 4swiss.

hulajnoga elektryczna 4swiss-ex4-e-orange-radosc

Wady i zalety 4 Swiss EX4 e-orange

Obecnie trendem w e-hulajnogach są duże pompowane koła i własnie tym 4Swiss EX4 e-orange wyróżnia się spośród innych modeli dostępnych w Polsce. Inną zaletą, o której nie sposób nie wspomnieć jest wymienna bateria, co oznacza, że nie jesteśmy ograniczeni zasięgiem dyktowanym przez pojemność wbudowanego akumulatora. Po prostu wyjmujesz zużyty akumulator z drążka kierownicy i wkładasz zapasowy z plecaka. To duży komfort, bo podobnie, jak z telefonem, czasami wydaje się, że ładował się całą noc, a bateria wskazuje jedną kreskę.

Jeśli chodzi o wadę, to na pewno jest nią cena. Bowiem sposób sprzedaży jest wyjątkowy, co jak rozumiemy spowodowane jest nietypową formą promocji, która dedykowana jest dla osób “zdrowo żyjących”. I hulajnogę 4swiss możemy kupić za 2199 zł z jedną baterią i za 2849 z dwoma, a kask otrzymamy za darmo! Oczywiście obie wersje są nieco za drogie, ale być może testy użytkowników dowiodą, że to sprzęt mocniejszy niż pozostałe.

Foto: informacja prasowa 4swiss, terapiasokami.pl/