Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Hulajnoga 4-kołowa Audi e-tron – opinie, cena i sklepy

Hulajnoga 4-kołowa Audi e-tron – opinie, cena i sklepy

Tego można się było spodziewać. Dwa koła są OK, ale dlaczego by na tym poprzestać, skoro można mieć dwa razy więcej stabilności. Problem w tym, że 4 koła w hulajnodze elektrycznej, to w tym przypadku znacznie słabsza prędkość i mniejszy zasięg. Zatem poniżej o Audi e-tron Scooter i czy faktycznie jest, aż tak średnio?

Hulajnoga 4-kołowa Audi e-tron

Od pewnego czasu Audi plasuje się w czołówce samochodów elektrycznych i pojawiają się pierwsze modele “czystych samochodów” produkowanych pod marką „e-tron”. Niemiecki producent samochodów premium, nieustannie bada przyszłe technologie, aby rozwijać swój rewolucyjny projekt e-tron.

Jeśli SUV Audi E-Tron jest dla Ciebie za duży lub za drogi, nie martw się, bo firma ma w ofercie coś zdecydowanie bardziej dostępnego. Właśnie zaprezentowano 4-kołową hulajnogę elektryczną E-Tron przeznaczoną dla wygody „multimodalnych” podróżników, którzy rzadko wskakują do samochodów. Nie pomylisz tego cudeńka z żadną inną elektryczną maszyną, bo e-tron ma profil skutera, a jeździsz na tym, jak deskorolką.

Cztery koła i jedna ręką

Tak, to hulajnogą, którą możesz prowadzić jedną ręką. A druga może swobodnie coś sygnalizować lub dzierżyć torbę na zakupy. Oczywiście hulajnoga E-tron porusza się, jak standardowa, ale uczucie płynięcia pojawia się w momencie, gdy zaczniesz jeździć asfalcie – i to jest zaskakująco łatwe dzięki nowej koncepcji

„Dzięki hulajnodze e-tron kłaniamy się klientom, którzy przemieszczają się w miastach, w sposób zrównoważony, dla których ważny jest styl i funkcjonalność.” – wyjaśnia Thorsten Schrader, kierownik projektu ds. Mikro-mobilności w Audi.

Pomysł na cztery koła nie jest specjalnie innowacyjny, bo takie projekty już kiedyś były, ale w Audi podeszli do sprawy wyjątkowo poważnie. Koncepcją był AI: ME; samochód napędzany energią elektryczną, wyposażony w autonomiczną jazdę, zaprojektowany z myślą o megamiastach najbliższej przyszłości. Hulajnoga od Audi wykorzystuje część technologii producenta samochodu, by zaoferować alternatywne rozwiązanie transportowe dla podróżujących po mieście.

Prędkość, zasięg i cena Audi e-tron

4 koła to prawdopodobnie luksus, co widać po cenie hulajnogi Audi E-Tron. Pojazd ma zostać wprowadzony do sprzedaży do końca 2020 r. za około 2000 EUR (9-10 tys. zł.), a także może być dostępny jako opcja dla nabywców samochodów e-tron, którzy mogliby przechowywać je w bagażnikach. Chociaż nie jest to trywialny zakup, może być uzasadniony, jeśli regularnie wybierasz się na krótkie wycieczki – szczególnie jeśli nie chcesz rezygnować z emocji związanych z deskorolką.

Niestety nie jest to najmocniejsza hulajnoga elektryczna, bo maksymalna prędkość to to 20 km/h z zasięgiem do 20 km. Zatem prędkość i zasięg, E-trona, to oferta znacznie słabsza, niż w przypadku znanej Xiaomi, czy Motus Scooty.

Opinie o 4 – kołowej hulajnodze

Pierwsze opinie są raczej sceptyczne, ale to głównie za sprawą ceny. Kolejna krytyka spada na prędkość i zasięg. Jednak sam pomysł hulajnogi na 4 kołach jest w internecie chwalony i widać, że trend ma szansę posunąć się do przodu.

Oczywiście Audi uważa, że nie ma sobie nic do zarzucenia i wymienia zalety e-Trona pisząc, że “nie będziesz musiał specjalnie męczyć się, ciągnąc go do budynku lub na dworzec kolejowy”. Z kolei połączenie Bluetooth umożliwia tuning jazdy i ochronę przed kradzieżą.

Kierownica zapewnia stabilność i w niej jest akumulator i elektronika. Posiada również wyświetlacz pokazujący stan baterii. W tym modelu, kierowcy przyspieszają i hamują za pomocą obrotowego uchwytu. Zaś hydrauliczny hamulec nożny zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. E-hulajnoga jest ładowana za pomocą zwykłej wtyczki lub w bagażniku samochodu przez dedykowane gniazdo (jeśli klient ma auto Audi e-tron).

Oczywiście hulajnoga wyposażona jest w wymagane prawem światła LED – reflektor, światło do jazdy dziennej, światło tylne i światło hamowania. Interfejs Bluetooth umożliwia indywidualne dostosowanie właściwości jazdy i zapewnia ochronę przed kradzieżą.

4 koła hulajnoga audi e-tron

Hulajnoga z czterema kołami od Audi ma szansę pokonać konkurencję, o ile jej cena spadnie do przyzwoitego poziomu.