Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Hive we Wrocławiu – jakie ceny, jak wypożyczyć hulajnogę?

Hive we Wrocławiu – jakie ceny, jak wypożyczyć hulajnogę?

Dzięki Hive, od 11 kwietnia 2019 roku mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z 400 hulajnóg wynajmowanych za pomocą aplikacji mobilnej. Ceny są niższe niż u Lime i wielu zapowiada sukces marce, która dopiero co weszła na polskie chodniki.

Wrocław ma Hive!

Właściciele marki Hive planują dalszą ekspansję, bo niebawem możliwe ma być zamawianie hulajnóg i taksówek z poziomu jednej aplikacji. Bowiem obie firmy są część grupy FREE NOW należącej do Daimlera i BMW. Oprócz tego, we Wrocławiu można skorzystać z alternatywnej usługi Lime, której ceny są nieco wyższe. W stolicy Dolnego Śląska pojedziemy hulajnogą Segway ES4, które rozpędzają się do 25 km/h. Aby skorzystać, wystarczy, że pobierzemy i zainstalujemy aplikację Hive w sklepach Google Play lub App Store. Potem wybieramy odpowiednią opcję i skanujemy kod QR.

wrocław i hive

Jak wypożyczyć hulajnogę we Wrocławiu? To proste, bo wystarczy zainstalować aplikację. Wejdź na Google Play, ściągnij i wyszukaj najbliższą e-hulajnogę!

Ile kosztuje wypożyczenie i na jak długo?

Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi to wydatek 2,50 zł za uruchomienie hulajnogi i 45 groszy za każdą minutę jazdy. Zwolennicy podkreślają, że Hive nie jest szczególnie droga, a w miastach, gdzie panuje duży ruch, e-hulajnoga może być szybszym i wygodniejszym sposobem na dotarcie do pracy lub szkoły.

Warto zauważyć, że elektryczne hulajnogi umożliwiają szybką i wygodną jazdę, więc są idealnym uzupełnieniem dla dostępnych środków transportu miejskiego. Przypadną do gustu osobom, które są zmęczone uciążliwymi korkami i innymi utrudnieniami na drodze. Firma wie, że bezpieczeństwo to podstawa i zaleca swoim użytkownikom, aby zakładali kaski na drogę, pozostawiali hulajnogi w taki sposób, by nie stwarzały zagrożenia dla innych osób oraz dostosowali prędkość do warunków jazdy. Ponadto wysyłają na ulice specjalne patrole, zwane “hive Bees”, których zadaniem jest usuwanie nieprawidłowo pozostawionych pojazdów tak, by nie stanowiły przeszkody dla użytkowników ścieżek rowerowych i przechodniów.

  • Poniżej porównanie marek Hive i Lime
Porównanie wypożyczalni Hive i Lime
No Marka Cena za 1 minutę Opłata na start Przedpłata Jazda nocą
1 Lime 0,50 zł 3 zł Tak Tak
2 Hive 0,45 zł 2,5 zł Nie Nie

Hive we Wrocławiu i Warszawie

Jak widać wypożyczalnie hulajnóg inwestują swój biznes w dużych miastach. Lime funkcjonuje już w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Zaś Hive, na drugie polskie miasto, wybrało Wrocław, co było efektem popularności hulajnóg na Dolnym Śląsku.

Marka Hive powstała w 2018 r., jest częścią grupy BMW i Daimlera, a pierwszy pilotażowy projekt uruchomiła w Lizbonie, oferując wynajem elektrycznych hulajnóg na minuty w systemie swobodnego ruchu w obszarach miejskich. W Polsce stawia na dynamiczne i nowoczesne miasto, ekologiczne rozwiązania, które są spójne z ideą przewodnią marki.

“Bardzo nas też cieszy współpraca z władzami miasta przy wprowadzeniu naszej usługi” – mówi Tristan Torres Velat, CEO Hive’u.

By zachęcić do swoich usług, Hive proponuje różne kody promocyjne, które zapewniają zniżkę za wypożyczenie hulajnogi lub gwarantują darmowe przejazdy!