Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Grudziądz i Gorzów z hulajnogami elektrycznymi od Blinkee

Grudziądz i Gorzów z hulajnogami elektrycznymi od Blinkee

Oczywiście hulajnogę elektryczną w Grudziądzu i Gorzowie może mieć każdy, ale jeśli mówimy o wypożyczalni, to właśnie powstają one w tych miastach, a mieszkańcy szykują się na wiosenne testy. Bowiem sieć Blinkee.city podbija rynek i pomału zdobywa mniejsze polskie miasta, o które Lime i Hive nie zdecydowały się powalczyć.

Hulajnogi w Grudziądzu

Już od marca 2020 roku w Grudziądzu w centralnych punktach miasta będzie można skorzystać z elektrycznej hulajnogi na minuty. Hulajnogi będą dostępne w kilku najważniejszych punktach miasta i aby z nich skorzystać, trzeba mieć ukończone 18 lat, pobrać aplikację blinkee.city, zaakceptować regulamin i dodać kartę płatniczą.

Warto wiedzieć, że hulajnogi od Blinkee są jednoosobowe, mają ograniczenie prędkości do 25 km/h, a także dwa, niezależne od siebie hamulce – elektryczny i intuicyjny. Koszt korzystania z hulajnogi to: 2,50 zł opłaty startowej, 0,49 zł za minutę jazdy i 0,09 zł za postój. Więcej o wypożyczalniach tutaj.

W Gorzowie też Blinkee

Również za miesiąc elektryczne hulajnogi pojawią się w Gorzowie. Początkowo flota Blinkee ma liczyć około 60 pojazdów. Dostawca zapewnia, że pojawią się one w różnych częściach miasta, w zależności od zainteresowania użytkowników. Hulajnogi zostaną umieszczone w różnych punktach Gorzowa, a dokładne lokalizacje zostaną podane już wkrótce.

Obecnie Blinkee bada potrzeby Gorzowian i każdy mieszkaniec, na profilu Facebooka mógł podpowiedzieć fachowcom gdzie najbardziej hulajnogi byłyby potrzebne.

Zaś jeśli chodzi o koszty, to oplata startowa będzie wynosiła 2 zł i 50 gr. Z kolei minuta jazdy to 49 groszy, a minuta postoju 9 groszy. Co ciekawe, jeśli ktoś zdecyduje się pozostawić hulajnogę poza strefą, w niewyznaczonym miejscu, będzie musiał liczyć się z dodatkowymi kosztami w wysokości 100 zł. Również należy zapłacić za ewentualne odholowanie pojazdu i 30 zł za każdą rozpoczętą dobę na parkingu policyjnym.

blinkee

Blinkee to również rowery i skutery za niewielką cenę.

Dlaczego Blinkee?

W największych polskich miastach króluje Hive i Lime, a tymczasem Blinkee inwestuje w mniejsze miasta. Patrząc na statystyki firmy, wynika że wypożyczalnia przypadła do gustu wielu mieszkańcom. Największym hitem firmy są właśnie hulajnogi elektryczne, które są najczęściej wypożyczanym sprzętem z całej floty, bo ponad dwa razy rzadziej wypożyczane są rowery. Najmniejszym zainteresowaniem cieszą się skutery, jednak ich w całej flocie było najmniej.

Hulajnogi i skutery blinkee.city są dostępne w 28 miastach w Polsce, ale również w 8 metropoliach zagranicznych oraz na Malcie. Jak pokazują statystyki, w 2018 roku użytkownicy blinkee.city przejechali w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym ograniczyli emisję 661 ton dwutlenku węgla.

Warto zaznaczyć, że Blinkee stale powiększa swoją flotę i aktywnie działa między innymi na rzecz edukacji użytkowników oraz bezpieczeństwa na polskich drogach.