Kryptowaluty - prognozy, giełdy, ceny, kurs > Gdzie teraz kupuje się kryptowaluty?

Gdzie teraz kupuje się kryptowaluty?

W ciągu ostatnich 3 lat na na rynku kryptowalut nastąpiło spore przetasowanie, które wyłoniło najlepsze giełdy i tym samym wysłało w otchłań zapomnienia, wiele podejrzanych platform. Dzięki temu możemy bezpieczniej zainwestować pieniądze w kryptowaluty, takie jak Bitcoin, czy Ethereum. Zatem, gdzie najlepiej je kupić?

Gdzie kupić kryptowaluty, bitcoiny itp?

Na kryptowaluty, często mówi się bitcoiny, choć sam Bitcoin to oddzielna waluta, a oprócz niego istnieją dziesiątki innych. Po prostu można kupić Bitcoiny, ale można kupić też Ethereum, Litecoin, czy Ripple. Wszystko odbywa się na jednej giełdzie i jest stosunkowo proste.

Inwestowanie w BTC (skrót od Bitcoin) jest podobne do inwestowania w akcje, z wyjątkiem znacznie większej zmienności z powodu dziennych wahań kursów. W przypadku BTC i innych kryptowalut, przepływ środków jest podobny, ale zależy to od giełdy lub platformy handlowej. W niektórych przypadkach możesz kupić BTC za pomocą karty kredytowej lub przelewając środki z konta bankowego. W przypadku innych platform musisz przenieść BTC bezpośrednio do nich.

Do kupowania i sprzedawania bitocinów polecamy giełdę Binance (nowe okno), która ma dobre opinie w sieci i istnieje od dawna. Binance jest jedną z najpopularniejszych platform z polskim tłumaczeniem i systemem pomocy w postaci czatu.

Ważne: Nie musisz kupować całego Bitcoina, bowiem jest on obecnie bardzo drogi. Możesz kupić jego małą część na przykład 0,003. Tam samo jest z innymi kryptowalutami.

Jak kupić kryptowaluty na giełdzie?

  1. Zakładasz konto na giełdzie, tak samo, jak na Facebooku i podpinasz swoją kartę kredytową. Jeśli chcesz kupić krypto, płacąc kartą, potrzebna jest weryfikacja tożsamości, która następuje szybko i bezproblemowo.
  2. Zakup BTC polega na wpisaniu kwoty USD lub kwoty BTC. Witryna następnie przeliczy drugą walutę i na przykład, jeśli wpiszesz 500 USD, witryna wypełni pole wartością 0,0357 (lub jakimkolwiek aktualnym kursem wymiany BTC).
  3. Gdzie dokładnie trafiają zakupione BTC? Twój BTC znajduje się w tak zwanym portfelu cyfrowym na tej samej giełdzie. Większość giełd ma swój własny portfel, którego używasz do przechowywania BTC. Obecnie można również przelać znane kryptowaluty na konto w PayPal i tam je trzymać.

kupowanie kryptowalut

1. W górnej części strony głównej giełdy wybierz opcję “Kup krypto”.

2. Wybierz [Kup] i wybierz USD jako walutę fiducjarną, którą będziesz wydawać.

3. Wprowadź kwotę w USD, którą chcesz wydać, kliknij przycisk [Dalej], aby przejść do finalizacji transakcji. To wszytsko 😉

Gdzie trzymać kryptowaluty?

Jak wspomnieliśmy, gdy zakupisz kryptowaluty na giełdzie, możesz je tam trzymać i nimi handlować. Możesz również przesłać zakupione waluty na Paypal. Są też specjalne wirtualne portfele, na których trzyma się waluty, ale to duży temat do dyskusji. Nie będziemy się z nimi zagłębiać, ale możesz użyć samodzielnego portfela, jeśli nie chcesz korzystać z portfela giełdy. Możesz nawet użyć portfela sprzętowego, takiego jak LedgerWallet.com.

Czy kupowanie kryptowalut jest bezpieczne?

Gdy w 2017 roku zaczął się boom na Bitcoina, media donosiły, że zakup krypto może być niebezpieczny. Jednak czas pokazał, że podczas zakupu nic złego nie może się wydarzyć, jest to taka sama czynność, jak kupowanie gier przez Internet. Ponadto w ciągu ostatnich lat, z rynku zniknęło wiele platform, które działały wadliwie i na podium pozostało kilku graczy, takich jak wspomniana giełda Binance (nowe okno).

To co może budzić niepokój, to trzymanie zakupionych walut. Bowiem w 2017 giełdy zmagały się z atakami hakerów, którzy wykradali środki z kont klientów. Wówczas zalecano, by po zakupie waluty, od razu przelać do elektronicznego portfela. Obecnie, giełdy są bezpieczniejsze, a zgromadzone środki można przelać również na PayPal.

Kupiłem bitcoiny i co dalej?

Jeśli jesteś już posiadaczem kryptowalut, to możesz nic nie robić i czekać, aż ich wartość wzrośnie i wówczas wypłacić zgromadzone środki. Jednak wiele osób codziennie kupuje i sprzedaje, co jest ich głównym źródłem utrzymania. Taki sposób zarabiania może być bardzo skuteczny, choć na dłuższą metę męczący. Tutaj pisaliśmy o walutach, które mają dobre prognozy na rok 2021 i 2022.

Wszystko polega na wyborze kryptowaluty i jej zakupie w dniu, w którym jest tania. Potem czeka się na dzień, gdy cena wzrośnie i wtedy sprzedaje się z zyskiem. Za zarobione pieniądze znowu kupuje się najtańsze waluty i czeka na wzrost kursu.

Czy zarabianie na giełdzie ma przyszłość?

Zarabianie na giełdzie jest przyszłościowe, bo rynek kryptowalut stale rośnie i kolejne podmioty włączają się w rozwój tego rynku. Bez wapienia warto już teraz zainteresować się tym tematem i zakupić niektóre kryptowaluty, które są obecnie dosyć tanie. Przypominamy, że nie trzeba kupować całej waluty w sensie jednostkowym i można zainwestować w połowę lub mniej (0.5 Ethereum lub 0.3 Litecoin).

Przykładowo magazyn Blommberg tłumaczy, skąd się bierze ostatnie zainteresowanie Bitcoinem. Czytamy, że gwałtowny wzrost cen bitcoina w 2020 roku nastąpił pod koniec dziwnego roku, kiedy wiele osób zaczęło samodzielnie handlować akcjami – korzystając z transakcji bez prowizji, a przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe miało więcej gotówki niż zwykle.

W zeszłym roku duże amerykańskie instytucje finansowe zaczęły włączać Bitcoina do swojej działalności. Ludzie nagle mogli kupować i sprzedawać rzeczy za pomocą BTC na Paypal, a Fidelity Investments stworzyło fundusz Bitcoin i platformę handlu kryptograficznego.

Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansów. Handel kryptowalutami może być ryzykowny.