Wiadomości, aktualności 2021 > Ethereum traci rozpęd, dlaczego cena spada?

Ethereum traci rozpęd, dlaczego cena spada?

Odzyskanie ceny Ethereum powyżej 4000 USD było krótkotrwałe. Rynek spadł o 8% od wczorajszego maksimum.

Aktualizacja 22.01.22:

Jak widać, rynek kryptowalut przezywa poważny kryzys. Bez wątpienia, można powiedzieć, że “bańka pękła”. Uważa się, że główną przyczyną pogromu jest propozycja rosyjskiego banku centralnego, aby zakazać kryptowalut. Bowiem Centralny Bank Rosji poinformował wczoraj, że proponuje rządowi zakazanie wszelkiego używania i kopania kryptowalut na terytorium Rosji, w tym Ethereum.

Jednak jeszcze przed wiadomościami rosyjskiego banku centralnego żądającego natychmiastowego zakazu kryptowaluty, duża część rynku była już notowana na minusie.

Szersze warunki makroekonomiczne, postawa Rezerwy Federalnej i decyzja o podwyżce stóp procentowych już w marcu oraz niższe niż oczekiwano zyski firm technologicznych – wszystko to miało wpływ na załamanie rynku.

Ethereum miało atakować!

Po gwałtownej przecenie w czwartek, Ethereum (ETH) zmieniło kurs w piątek i wyglądało na to, że po raz kolejny odnotuje rekord wszechczasów. Jak wiadomo, ETH miał świetny okres w pierwszych dwóch tygodniach tego miesiąca, wcześniej, do 12 grudnia, cena Ethereum wzrosła o 57%, ustanawiając nowy rekord w wysokości 4378 USD.

Niestety następnego dnia sytuacja przybrała straszny obrót, kiedy cena ostro zareagowała na tweet Elona Muska o Bitcoinie. Inwestorzy z depozytu zabezpieczającego, którzy późno dołączyli do rajdu, zostali zmuszeni do opuszczenia nowo utworzonych długich pozycji, co spowodowało gwałtowny spadek do 3395 USD.

Może odbije, może znowu zatańczymy

Skok do 4000 USD ponownie spotkał się ze sprzedażą, co spowodowało powrót ceny poniżej 3600 USD. Wczoraj okazało się, że kurs w końcu wrócił do przyzwoitego poziomu, a cena Ethereum zaatakowała 4000 USD.

Dzisiejszy sobotni poranek zasmucił ceną poniżej 4000 USD, a obecnie wynosi ok. 3900 USD. Co więcej, wygląda na to, że chce zejść niżej. Niedawna akcja cenowa sugeruje, że istnieje pokusa sprzedaży, gdy cena oscyluje między 4000 a 4400 USD.

Wydaje się, że kupujący będą aktywni po zmniejszeniu z 3600 do 3400 USD. Być może, to dobry poziom do gromadzenia ETH. Jednak wyraźne przebicie niższego progu może sugerować dalsze spadki.

Co dalej?

Alternatywnie, jeśli cena może pokona poprzedni szczyt, oznaczałoby to, że sprzedaż na razie ustała, a byki mogą ponownie bić w bęben za 5000 USD. Obecnie warto zaczekać, aż wyłoni się jaśniejsza ścieżka. Kupujący mogą otrzymać szansę na zakupienie części ETH z jeszcze większą zniżką w ciągu najbliższych kilku dni.

Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansów. Strona zawiera linki afiliacyjne. Handel kryptowalutami może być ryzykowny.