Wiadomości, aktualności 2021 > Elon Musk znowu zaszkodził kryptowalutom

Elon Musk znowu zaszkodził kryptowalutom

Cena Bitcoina spadła w niedzielę poniżej 45000 USD po tweecie CEO Tesli Elona Muska, zagorzałego zwolennika kryptowalut. Bowiem Musk zasugerował, że Tesla może rozważać lub sprzedać swoje zasoby bitcoinów. Dzisiejsze spadki, bez wątpienia, spowodowane są nietypową aktywnością Muska w sieci.

Musk chce sprzedać swoje BTC?

Tweet Muska był odpowiedzią na niezweryfikowane konto na Twitterze o nazwie @CryptoWhale, na którym napisano: „Bitcoinersi w następnym kwartale będą żałować, kiedy dowiedzą się, że Tesla porzuciła resztę swoich zasobów #Bitcoin. Wraz z ilością nienawiści, którą dostaje @elonmusk, Nie winiłbym go… ”.

Musk odpowiedział „rzeczywiście”, nie precyzując, czy Tesla sprzedał swoje zasoby bitcoinów, czy też po prostu zgodził się z opinią, że spotkał się z krytyką.

Jak już pisaliśmy, 12 maja Musk powiedział, że Tesla nie będzie już akceptować bitcoinów przy zakupach samochodów, powołując się na długotrwałe obawy środowiskowe dotyczące szybkiego odwrócenia pozycji firmy od kryptowalut.

Elon portafi psuć kryptowaluty

Dzisiaj widzimy, jak ceny wszystkich walut poleciały w dół. Tweety szefa Tesli, które pomogły napędzić niektóre zyski na bitcoinie w ostatnich miesiącach, w zeszłym tygodniu spowodowały 17-procentowy spadek wartości kryptowalut. Wówczas powiedział on, że klienci jego firmy nie będą już mogli używać bitcoinów do kupowania jego samochodów Tesla.


Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansowej. Handel kryptowalutami może być ryzykowny. Artykuł może zawierać reklamy.