Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Elektryczne hulajnogi również w Kapsztadzie

Elektryczne hulajnogi również w Kapsztadzie

Milectric Life Rides, południowoafrykańska firma zajmująca się technologią elektrycznych hulajnóg niebawem uruchomi swoje usługi w Kapsztadzie. Wprowadzenie na rynek pierwszej floty elektrycznych skuterów, które będą dostępne w nowym centrum mobilności.

Hulajnogi elektryczne w Afryce

Electric Life Rides działa za pośrednictwem aplikacji mobilnej – podobnej do Ubera – obsługiwanej przez uznanych na całym świecie twórców platformy do udostępniania pojazdów, Wunder Mobility. Użytkownicy mogą zeskanować kod kreskowy na hulajnodze, aby pobrać aplikację i aktywować ją, a następnie mogą kupować kredyty na przejazdy używając karty bankowej.

afryka-hulajnogi

Użytkownicy będą mogli doświadczyć przyjemnych przejażdżek elektrycznych na minutę, godzinę, dzień lub miesiąc. Pojazdy mają również wbudowane systemy śledzenia, zapewniające wygodę, spokój i bezpieczeństwo, ułatwiając zlokalizowanie najbliższego pojazdu. Technologia śledzenia hulajnóg oferuje również dostęp do interfejsu programowania aplikacji (API), umożliwiając łączność z innymi aplikacjami, na przykład dostawami żywności i leków. Umożliwia to również kontrolę parametrów użytkowania, w tym kontroli trasy, prędkości i innych.

Ranking – hulajnogi elektryczne >

Dyrektor generalny Electric Life Group, Stefan Van der Sandt, podczas niedawnej prezentacji przedstawił członkom zespołu Wesgro, Jamesowi Milne i Zaheer Davidsowi, plany grupy dotyczące szybkiego rozszerzenia oferty o inne kluczowe strategiczne prywatne lokalizacje w całym mieście i kraju.

„Naszą wizją było zbudowanie i uruchomienie firmy technologicznej, która skutecznie rzuci wyzwanie i zmieni sposób w jaki się poruszamy i dojeżdżamy do pracy, zapewniając innowacyjne opcje mikromobilności dla Afryki” – wyjaśnił Van der Sandt.

„Nasze wysokiej jakości usługi, rozwiązania i produkty w zakresie mikromobilności elektrycznej będą łatwo dostępne dla jak największej liczby osób. Spowoduje to znaczącą zmianę w mobilności miejskiej, a my z pokorą i dumą możemy odegrać ważną rolę w stale rosnącej rewolucji mobilności w Afryce i na całym świecie.” – dodał Sandt.

Komentując pozytywne prognozy przewidywane dla branży turystycznej, CMO Devan Moodley powtarza swoje zdanie, mówiąc: „Electric Life oferuje możliwość wprowadzania innowacji w branży turystycznej, a także oferuje właścicielom firm rozwiązania w zakresie lokalnych usług dostawczych.”

Zdaniem zespołu w Afryce i RPA nie ma żadnych ofert mikromobilności, a wobec bardzo niszowego rynku mobilności elektrycznej, aplikacja została specjalnie zaprojektowana z myślą o kontekście afrykańskim i południowoafrykańskim. Ponadto pomysł polega na zapewnieniu platformy dla producentów sprzętu elektrycznego, na której mogliby zaprezentować swój asortyment i zmaksymalizować wielkość sprzedaży, która jest niezbędna do skutecznego rozwoju branży.

Hulajnoga i autobus, samolot lub pociąg >

Szczegóły dotyczące kolejnych wprowadzeń produktów, dodatkowych lokalizacji floty i partnerów zostaną ogłoszone po ich potwierdzeniu. Planowana gama produktów zostanie poszerzona o pięć opcji, w tym pojazdy czterokołowe. Electric Life Rides będzie oferować model oparty na subskrypcji na rynku południowoafrykańskim przez pierwsze 60 dni. Projekt zapewni pakiet, który obejmuje komercyjny skuter elektryczny i ładowarkę, nieograniczony zasięg i kredyty na miesiąc, wbudowaną kontrolę bezpieczeństwa i możliwość swobodnego poruszania się po korkach.