Wiadomości, aktualności 2021 > Elektryczną hulajnogą również zimą? Jak najbardziej!

Elektryczną hulajnogą również zimą? Jak najbardziej!

Zimy w Polsce nie są już tak srogie, jak niegdyś, a najcięższy dla drogowców okres to na pewno nie listopad, czy grudzień. Więc dlaczego zaprzestawać używania elektrycznych hulajnóg pod koniec roku? Czy deszcz i przymrozek muszą oznaczać rozstanie z najtańszą i najwygodniejszą formą transportu na rzecz stania w korku?

Usługi Lime stanowią integralną część życia wielu miast w Europie. W Polsce to jedna z najpopularniejszych wypożyczalni.

 

Wypożyczalnia Lime będzie działała również zimą, ale…

W przeciwieństwie do innych obecnych w Polsce wypożyczalnia hulajnóg, Lime zdecydowała o pozostawieniu swoich pojazdów na okres jesienno-zimowy w mieście. Bowiem na podstawie ich dotychczasowych doświadczeń, które potwierdzają korzystanie z hulajnóg przez cały rok, podjęto decyzję o ich pozostawieniu do dyspozycji użytkowników.

Jednak nie oznacza to, że wypożyczalnia będzie funkcjonowała tak jak zawsze. Z informacji prasowej wynika, że w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, dostęp do hulajnóg Lime może być czasowo blokowany.

Lime idzie za trendem

Operator Lime nie chce zamykać swojej działalności z powodu ochłodzenia, co z pewnością ucieszy zwolenników ekologicznego podróżowani, bo pozostali operatorzy sezonowo wycofują się z rynku. Lime zastrzega jednak, że w przypadku trudnych warunków pogodowych, dostęp do hulajnóg może być okresowo blokowany.

Firma idzie za trendem, ale liczba aktywnych hulajnóg zostanie dostosowana do warunków
atmosferycznych, co oznacza, że dostępność pojazdów spadnie. Więc w przypadku pogorszenia stanu nawierzchni stwarzającego zagrożenie dla użytkowników, wypożyczalnia zablokuje hulajnogi poprzez aplikację, a następnie przetransportuje je do magazynu.

Lime uważa, że ważnym jest dostosowanie pojazdu do warunków atmosferycznych, a głównie do opadów deszczu i śniegu, które mogą powodować śliskość nawierzchni. Chodzi o sprawdzenie sprawności urządzenia i działania hamulców, a także dostosowanie prędkości poruszania się do warunków pogodowych i stanu infrastruktury. Ponadto operator Lime zaleca zakładanie kasku ochronnego podczas przejazdów, a w warunkach ograniczonej widoczności bądź wieczornej pory odzieży z elementami odblaskowymi.