Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Elbląg i hulajnogi elektryczne – wypożyczalnie, ceny

Elbląg i hulajnogi elektryczne – wypożyczalnie, ceny

Gdy Olsztyn jeszcze “spokojnie” czeka na pierwszą wypożyczalnię hulajnóg elektrycznych, Elbląg cieszy się nową usługą, którą wprowadziła firma Blinkee.City. Poniżej o tym, jak wypożyczyć hulajnogę na minuty i jaka jest cena.

Elbląg i wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych

Wdrożenia usługi hulajnóg na minuty podjęli się rodowici elblążanie skutecznie współpracujący z marką blinkee.city. W pierwszym etapie, do dyspozycji mieszkańców zostanie oddanych kilkadziesiąt e-hulajnóg. Aby korzystać z wypożyczalni w Elblągu wystarczy zarejestrować konto w aplikacji blinkee.city na smartfonie, podając przy tym dane z karty płatniczej.

Jak podają lokalne media, elektryczne hulajnogi doskonale wpiszą się w kierunek rozwoju miasta, które dąży do wdrażania nowoczesnych rozwiązań z zakresu transportu, ekologii oraz idei “smart city” (inteligentne miasto). Bowiem, jak wiadomo, jest to skuteczna metoda przemieszczania się po mieście, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Zobacz też:
Hulajnogi dla seniorów?
Wymienna, czy dodatkowa bateria?

Jak wypożyczyć hulajnogę w Elblągu?

Wypożyczalnia w Elblągu funkcjonuje podobnie, jak inne firmy w Polsce. Użytkownik pojazdu może poruszać się po obszarze miasta, wyznaczonym kolorem różowym w aplikacji. Blinkee zaproponowało obszar, gdzie mieszkańcom Elbląga będzie najwygodniej zakończyć swój przejazd.

Szczegółowy opis korzystania z wszystkich wypożyczalni opisaliśmy TUTAJ. A w skrócie wygląda to tak:

  1. Pobierz aplikację blinkee.city ze tej strony.
  2. Załóż konto, załącz wymagane pliki i w ciągu 24 h Twoje konto zostanie zweryfikowane i aktywowane.
  3. Znajdź w aplikacji najbliższą hulajnogę r i zarezerwuj ją. Masz 15 minut, aby dotrzeć do pojazdu.
  4. Odblokuj pojazd w aplikacji (przyciskiem na kierownicy).
  5. Gdy dojedziesz do celu, zaparkuj hulajnogę w wyznaczonej strefie, schowaj kask do kufra i zakończ jazdę w aplikacji mobilnej.

Jak sprawuje się Blinkee?

Pomimo średnio dobrych opinii w sieci na temat aplikacji Blinkee.city, wielu mieszkańców pisze, że to ważna inicjatywa i miasto powinno rozwijać się w tym kierunku. Poniżej jedna z opinii pod aplikacją i szybka reakcja firmy.

“Skutery ok jedyne co jest nie tak to mapa mało czytelna. Należałoby lepiej oznaczyć strefy zwrotu a po kliknięciu na skuter powinna się pokazać Informacje na jakiej ulicy stoi i jak daleko mam do niego. Czy zdążę dotrzeć w 15 minut.” – napisała Karolina.

Blinkee odpowiada:

“Karolino, dziękujemy bardzo za cenne sugestie. Cały czas pracujemy nad mapami i udoskonaleniem aplikacji. :)”

Z wprowadzeniem usługi ogłoszony został konkurs “Hulaj po kask”, w którym uczestnicy mogą zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z hulajnóg.

Jaka cena za wypożyczenie hulajnogi?

Jazda hulajnogą kosztuje 0.69 zł za minutę, zaś czas postoju kosztuje jedynie 0.09 zł za minutę. Maksymalna opłata całodzienna za korzystanie ze skutera wynosi 89 zł. Z kolei dzień jazdy to okres od 00:00 do 23:59 jednego dnia.