Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > E-hulajnoga z Androidem Citee Connect – opinie, cena

E-hulajnoga z Androidem Citee Connect – opinie, cena

E-hulajnoga Archos Citee Connect wizualnie niewiele różni się od innych hulajnóg elektrycznych. Bowiem oparta została na aluminiowej ramie, którą można składać do pozycji transportowej. Odporne na przebicie koła mają 8,5 cala średnicy, a zastosowana w nich mieszanka gumy ma podwyższoną odporność. Ale Citee Connect ma Androida i to jest prawdziwa petarda!

Archos Citee Connect – e-hulajnoga z Androidem

Ta hulajnoga elektryczna waży 13 kg i dzięki silnikowi 350 W może rozpędzić się do 25 km/h. Zaś jej maksymalny udźwig to 100 kg. Jak twierdzą testerzy, może przejechać na jednym ładowaniu do 22 km.

Hulajnoga wyposażona jest w system Android 8 Oreo, więc użytkownik może monitorować stan energii, wyznaczyć trasę na mapkach i słuchać muzyki. Citee Connect to pierwsza elektryczna hulajnoga wyposażona w Androida, a zintegrowany ekran pozwala korzystać ze wszystkich aplikacji, które masz w telefonie.

Pięciocalowy wyświetlacz IPS ma przekątną 5 cali i osiąga jasność 350 nitów, dzięki czemu ma pozostawać czytelny także przy pełnym słońcu. Sercem systemu jest system Android 8.0 Oreo, który łączność z Internetem osiąga przez 3G. Warto dodać, że ekran wyświetlacza chroniony jest szkłem Gorilla Glass odpornym na deszcz.

hulajnoga-z-androidem

Co hulajnoga z Androidem może mi dać?

Pierwsza na rynku elektryczna hulajnoga z systemem Android w wersji 8 Oreo, pozwala monitorować zużycie energii, nawigować po mieście z pomocą GPS-a i Map Google, a także korzystać z aplikacji mobilnych. Citee Connect będzie wyposażona w silnik o mocy 250 W i akumulator pozwalający na odzyskiwanie energii podczas hamowania.

Czy to wszystko jest potrzebne? W epoce smartfonów wydaje się to średnim udogodnieniem. Przykładowo ściągasz Google Maps na e-hulajnogę i kierujesz się jego wskazówkami bez wyjmowania telefonu. Koncentrujesz się na prowadzeniu pojazdu i możesz też podłączyć swoją playlistę do słuchawek i zwinnie zmieniać piosenki podczas drogi.

Elektryczna hulajnoga z Androidem na rynku ma być dostępna latem tego roku. Jej cena w momencie premiery wyniesie 500 euro. Producent podkreśla, że pojazd będzie w całości produkowany we Francji.

Archos Citee Connect się rozwija

Trzecia wersja hulajnogi Archos Citee Connect jest identyczna, jak Archos Citee Power, ale dodatkowo oferuje moduł z wyświetlaczem IPS o przekątnej 5 cali i jasności maksymalnej 350 nitów. Opinie są pozytywne głównie za prawą wyposażenia, w którym znajduje się czterordzeniowy procesor, 1 GB RAM i 8 GB pamięci wbudowanej oraz moduły Wi-Fi, GPS i 3G. Z kolei cena ma oscylować w granicach 500 – 800 euro.