Wiadomości, aktualności 2021 > DogeCoin wreszcie na CoinBase

DogeCoin wreszcie na CoinBase

Od wtorku giełda CoinBase oferuje swoim użytkownikom Pro, opcję handlu słynnym Dogecoin’em, kryptowalutą, która wystartowała, jako żart i dzięki częstym tweetom Elona Muska, wspięła się na sam szczyt.

Dogecoin na CoinBase

Coinbase to jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, a jej usługa Pro, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczona dla profesjonalnych traderów. Dogecoin’a można również kupić w aplikacji Robinhood, na Binance i za pośrednictwem Gemini.

Coinbase ogłosiła w poście na blogu, że „natychmiast” zacznie akceptować transfery przychodzące do Coinbase Pro. Jeśli płynność będzie wystarczająca, handel Dogecoinami rozpocznie się w czwartek o 9:00 czasu pacyficznego.

Jak podaje CNBC, giełda twierdzi, że planuje uruchomienie handlu w trzech fazach:

„Jeśli w jakimkolwiek momencie jedna z nowych ksiąg zleceń nie spełnia naszej oceny zdrowego i uporządkowanego rynku, możemy utrzymać księgę w jednym stanie przez dłuższy czas lub zawiesić handel” – napisała firma, powołując się na swoje zasady handlu.

Lepiej późno niż wcale

Dogecoin nie jest jeszcze dostępny w głównej witrynie Coinbase, ani w jej konsumenckich aplikacjach mobilnych. Firma poinformowała, że ​​pojawi się „oddzielne ogłoszenie, czy i kiedy to wsparcie zostanie dodane”. Na razie oznacza to, że inwestorzy indywidualni będą musieli szukać tej waluty gdzie indziej.

Dyrektor generalny Brian Armstrong był publicznym orędownikiem inspirowanego memem Dogecoin’a i powiedział, że „dodawanie aktywów jest czymś bliskim i drogim” jego sercu. Odniósł się do DOGE, jako jednej z kryptowalut, która cieszy się dużym zainteresowaniem i podzielił się planem firmy, aby wystawić token w ciągu sześciu do ośmiu tygodni.


Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansowej. Handel kryptowalutami może być ryzykowny. Artykuł może zawierać reklamy.