Wiadomości, aktualności 2021 > Dlaczego cena Bitcoina (BTC) rośnie? Amazon ma tu znaczenie

Dlaczego cena Bitcoina (BTC) rośnie? Amazon ma tu znaczenie

Bitcoin odnotował w ostatnich dniach wzrost ceny, co częściowo może być spowodowane faktem, że Amazon wykazuje zainteresowanie popularną kryptowalutą. Czy chodzi o Bitcoina?

Dlaczego cena Bitcoina rośnie?

Bitcoin jest obecnie wyceniany na nieco ponad 28 000 GBP zgodnie z wykresem cenowym platformy Coinbase. Ceny wzrosły o ponad 20 procent w ciągu ostatniego tygodnia i ponad 10 procent w ciągu ostatnich 24 godzin! Ethereum też radzi sobie nieźle.

Dlaczego ceny rosną? Uważa się, że wzrost ceny BTC jest częściowo powiązany z plotkami, że Amazon najwyraźniej interesuje się kryptowalutami. Spekulacje są podsycane przez wiadomość, że Amazon reklamuje nową posadę dla „cyfrowej waluty i lidera produktu Blockchain”.

Ogłoszenie o pracy opublikowane przez Amazon mówi: „Zespół ds. akceptacji i doświadczenia płatności poszukuje doświadczonego lidera produktu do opracowania strategii cyfrowej waluty i Blockchain firmy Amazon oraz mapy drogowej produktu.”

„Wykorzystasz swoją wiedzę na temat domeny w zakresie Blockchain, Distributed Ledger, walut cyfrowych banku centralnego i kryptowalut, aby stworzyć wytyczne na temat możliwości, które należy rozwijać, napędzać ogólną wizję i strategię produktu oraz zdobywać poparcie dla przywództwa i inwestycje w nowe możliwości. “

Jednym z wymagań do pracy jest „głębokie zrozumienie ekosystemu cyfrowego kryptowalut i powiązanych technologii”. Zatem pojawiły się spekulacje, że może to oznaczać, że Amazon rozważa podjęcie kroków w kierunku akceptacji kryptowalut, chociaż sam Amazon nie potwierdził tego doniesienia i nie wiaodmo, czy chodzi tylko o BTC.

Anonimowy „wtajemniczony” powiedział, że to tylko przechodzenie przez wnioski dotyczące ustanowienia rozwiązań płatności kryptowalutowych w pewnym momencie w (nieokreślonej) przyszłości. Ponoć jest to w pełni omówiona, integralna część przyszłego mechanizmu dla Amazon’a.

Cena wzrasta przez Twittera?

Uważa się, że niedawny wzrost kursu Bitcoina ma również związek z gigantami technologicznymi, takimi jak Twitter. Bowiem CEO Jack Dorsey w doniesieniach CNBC powiedział na początku tego roku na konferencji Bitcoin 2021: „Bitcoin zmienia absolutnie wszystko. Nie sądzę, aby w moim życiu było coś ważniejszego, nad czym mógłbym pracować.”

Niedawno Dorsey powiedział też, że zgodnie z raportami Tech Crunch oczekuje się, że Bitcoin będzie „dużą częścią” przyszłości Twittera, Zresztą niedawna dyskusja panelowa na temat BTC między Elonem Muskiem, Jackiem Dorseyem i dyrektorem generalnym Ark Invest Cathie Wood, również mogła wpłynąć na ceny kryptowaluty.

A co z innymi kryptowalutami?

Według Coinbase w ostatnich dniach wzrosła liczba innych kryptowalut. Cena Ethereum wynosi obecnie około 1703 GBP, co oznacza wzrost o ponad 8 procent w ciągu 24 godzin i ponad 24 procent w ciągu ostatniego tygodnia. Z kolei Dogecoin również odnotował pewne wzrosty, a konkretnie o ponad 13 procent w ciągu ostatnich 24 godzin i ponad 22 procent w ciągu ostatniego tygodnia.

Pomimo niedawnego wzrostu cen, należy zwrócić uwagę na zmienność BTC, która odnotowała duże wzrosty i spadki w ciągu ostatniego roku. Bowiem wysokie ryzyko Bitcoina może oznaczać wysoką nagrodę, ale może oznaczać też utratę pieniędzy

Financial Conduct Authority (FCA) ostrzegł w styczniu: „Inwestowanie w kryptowaluty lub związane z nimi inwestycje i pożyczki, zazwyczaj wiążą się z podejmowaniem bardzo wysokiego ryzyka. […] Jeśli konsumenci inwestują w tego typu produkty, powinni być przygotowani na utratę wszystkich swoich pieniędzy”.

Susannah Streeter, starszy analityk ds. inwestycji i rynków, Hargreaves Lansdown, wyjaśniła wcześniej, że: „Oprócz tego, że są wyjątkowo niestabilne, większość kryptowalut jest nieuregulowana, co nie tylko wprowadza kolejną warstwę niepewności, ale także oznacza, że ​​inwestorzy mają niewielką lub żadną ochronę przed oszustwami”.


Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansowej. Handel kryptowalutami może być ryzykowny. Artykuł może zawierać reklamy.