Kryptowaluty - prognozy, giełdy, ceny, kurs > Czy muszę kupić całego Bitcoina lub Ethereum?

Czy muszę kupić całego Bitcoina lub Ethereum?

Wiele osób marzy o tym, by stać się posiadaczem Bitcoina. Jednak teraz, gdy jego cena znacznie wzrosła, niewielu może pozwolić sobie na zakup jednej jednostki. Czy można zatem kupić jedynie część Bitcoina, jakiś ułamek lub procent?

Aktualizacja: 16.09.22: Rynek kryptograficzny odnotował ogromne straty od maja 2022 r. Po tym, jak Rezerwa Federalna ogłosiła i rozpoczęła podwyżki stóp procentowych, ceny spadły z powodu presji sprzedażowej.

Ostatnie wiadomości o Bitcoin’ie sugerują, że ​​górnicy przenoszą swoje zasoby BTC na giełdy spot. Przeniesienie zasobów BTC na giełdy spotowe zwykle wskazuje na chęć sprzedaży. W rezultacie podaż przewyższy popyt, powodując spadek cen. Analitycy powiązali akcję górników z dzisiejszym połączeniem (Merge).

Bowiem Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta, zakończyła plan redukcji emisji dwutlenku węgla o ponad 99%. Według strony internetowej Digiconomist, wydobycie Ethereum zużywało tyle samo energii co Austria.

Czy można kupić część, ułamek, procent Bitcoina?

Bitcoin to bardzo popularna kryptowaluta, wiec wielu chciałoby zakupić przynajmniej jego część. Oczywiście jest to możliwe i właśnie na tym polega handel kryptowalutami. Bowiem można kupić bardzo niewielką część każdej kryptowaluty i w przyszłości sprzedać ją z zyskiem.

Przykładowo na giełdzie Binance (nowe okno), którą polecamy do handlu, można podać kwotę w dolarach i po chwili zostanie zaproponowana ilość bitcoinów, jaką można uzyskać. Poniżej ilustracja wymiany dolara na Bitcoina.

część bitcoina procent BTC

Tutaj podaliśmy kwotę 200 dolarów i została ona przeliczona na Bitcoina, co dało 0,005676 BTC.

Czy warto kupować ułamek danej kryptowaluty?

Tak, bowiem gdy cena danej kryptowlauty wzrasta, owy ułamek w przyszłości, może być wart dużo pieniędzy. Zresztą na zakup całego Bitcoina stać niewielu, gdyż w ostatnim czasie znacznie podrożał. Jednak nadal można kupować inne tańsze waluty, których cena za jedną jednostkę wynosi niecałego dolara. Kto wie, być może w przyszłości będą warte znacznie więcej. Więcej o tym, gdzie i jak kupować kryptowaluty tutaj.

Gdzie trzymać ułamek, część Bitcoina?

Podobnie, jak inne kryptowaluty, część Bitcoina może być przechowywana na giełdzie, gdzie dokonano zakupu lub w wirtualnym portfelu, który jest dostępny w Internecie za darmo. Niektóre bardziej znane waluty (Ethereum, Litecoin) można również przelać na konto w systemie PayPal.

Przy przechowywaniu jakichkolwiek kryptowalut, należy zachować szczególną czujność i przechowywać hasła w bezpiecznych miejscach i regularnie używać programu antywirusowego, w celu zabezpieczenia się przed programami szpiegującymi.

Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansów. Strona zawiera linki afiliacyjne. Handel kryptowalutami może być ryzykowny.