Kryptowaluty - prognozy, giełdy, ceny, kurs > Czy inwestować w Litecoin (LTC) w 2021?

Czy inwestować w Litecoin (LTC) w 2021?

Litecoin to jedna z najpopularniejszych kryptowalut, która dla wielu znaczy więcej niż słynny Bitcoin. Zatem poniżej prezentujemy przegląd opinii na temat LTC i staramy się określić prognozy na 2021 rok.

Sukces Litecoin (LTC) Prognozy, przewidywania kursu Ceny w 2021

Aktualizacja 08.05.2021: Cena Litecoina utrzymuje się na stabilnym poziomie blisko szczytu z grudnia 2017 r., ponieważ popyt na tę. LTC podskoczył o ponad 5% w ciągu ostatnich 24 godzin i o 35% w ciągu ostatnich 7 dni. Obecnie jest to 10. największa waluta cyfrowa. Ostatnie zapewnienia Rezerwy Federalnej, że nie podniesie stóp procentowych, spowodowały większe zainteresowanie altcoinami. Jednak dzisiaj będzie ważny dzień dla Litecoina i innych kryptowalut, ponieważ Stany Zjednoczone opublikują najnowsze dane o zatrudnieniu poza rolnictwem. Do handlu polecamy tę giełdę. (nowe okno)

Litecoin (LTC) w 2020

litecoin ltc prognoza cena

Litecoin (LTC) cieszy się niesłabnącym zaufaniem, a od niedawna można go trzymać na Paypal.

 

Litecoin, piąta najcenniejsza kryptowaluta, czasami nazywana srebrem złotem Bitcoina, zyskała ostatnio 15%, osiągając 130 USD. Jej twórcą jest Charlie Lee, były pracownik Google i były szef na giełdzie kryptowalut Coinbase.

Obecnie Litecoin ma kapitalizację rynkową w wysokości 8,5 miliarda USD i średni dzienny wolumenem obrotu wynoszący 9,9 miliarda USD. Moneta może wkrótce wyprzedzić XRP, ponieważ token szybko traci pozycję w związku z problemami prawnymi z SEC.

Cena przełamała opór 130 USD i zbliżyła się do poziomu 140 USD. Szczyt powstał w pobliżu 140 USD, zanim cena rozpoczęła korektę w dół. Nastąpiło przełamanie poniżej poziomów 132 – 130 USD i cena utrzymuje się teraz powyżej poziomów wsparcia 122 USD i 120 USD. Na 4-godzinnym wykresie pary LTC / USD występuje również duży trend spadkowy, który tworzy opór w pobliżu 130,00 dolarów.

Prognozy, przewidywania kursu dla LTC

Dlaczego prognozy dla tej waluty są tak dobre? Litecoin stracił trochę blasku po tym, jak pojawił się jako jedyny altcoin na początku 2010 roku. Kryptowaluta konsekwentnie przyciąga użytkowników na swoją platformę, jako szybsza metoda transakcji w porównaniu z bardziej czasochłonną naturą łańcucha blokowego Bitcoin.

To co istotne, to fakt, że LTC oferuje tańszy punkt wejścia dla nowych inwestorów, niż droższy Bitcoin, ponieważ pomimo wzrostu o 167% w tym roku nadal kosztuje około 108 USD, mniej niż jedną dziesiątą aktualnej ceny Bitcoina.

Prognozy dla LTC zakładają, że jeśli nastąpi przebicie w górę powyżej progu oporu, cena prawdopodobnie będzie nadal rosła powyżej 132 USD. Istnieje też teoria, że cena może nadal spadać poniżej wsparcia 122 USD, a kolejne główne wsparcie znajduje się blisko poziomu 120 USD.

Poza tym przewiduje się, że wzrost cen będzie w dużej mierze płaski – z długoterminowymi prognozami na poziomie 173 USD w 2022 r., 169 USD w 2023 r., 170 USD w 2024 r. I 192 USD w 2025 r. Do handlu polecamy tę giełdę. (nowe okno)

Czy inwestować w Litecoin w 2021?

Analityk: Currency.com fxleaders. WalletInvestor Digital Coin
Cena USD w 2021: 140 145 40 59 

Więc, czy inwestować w LTC w 2021 roku? Optymistyczne prognozy dotyczące Litecoina, które opierają się na skutecznym obniżeniu wartości walut fiducjarnych (niemających oparcia w dobrach materialnych). Analiza kursu wykazuje, że cena spadła o około 87 procent w porównaniu z rekordowym poziomem 371 USD obserwowanym pod koniec 2017 r. Moneta konsekwentnie notowała niższe szczyty, a cena nie osiągnęła tego samego szczytu w kolejnych latach, co kończy się negatywnym nastawieniem do LTC, przynajmniej z długoterminowej perspektywy.

Bez wątpienia jest to prawdopodobnie najbardziej niepokojąca i rozczarowująca zmienna, którą należy wziąć pod uwagę podczas sporządzania prognoz Litecoina. Jednak ta sama presja może być również odebrana jako przeciwny sygnał, że cena LTC konsekwentnie znajduje wsparcie w dolnej linii trendu. W rezultacie cena może w końcu przebić się powyżej lub poniżej – nie da się tego przewidzieć. Jednak przewidywania analityków skupiają się na pozytywnym tle dla kryptowalut – obniżenie wartości, boom detaliczny, wykorzystanie kryptowalut, jako metody płatności i wdrożenie blockchain.

Trzeba też nadmienić, Litecoin może być zbyt ryzykowny, aby inwestować w dłuższej perspektywie. Warto jednak postrzegać LTC jako potencjalnie satysfakcjonujący krótkoterminowy instrument do handlu, zwłaszcza jeśli wykorzystuje się jego zmienność cenową.

Biorąc pod uwagę proces konsolidacji, w którym ta moneta była ostatnio, można się spodziewać załamania w dowolnym kierunku, a prawdopodobieństwo, że takie przełamanie nastąpi w stronę hossy, jest wyższe niż szanse na ruch w dół ze względu na pozytywne tło.

Mając to na uwadze, obecnie obniżone poziomy, na których handluje się LTC, wydają się być atrakcyjnym punktem wejścia dla tych, którzy chcą trzymać monetę w ciągu najbliższych sześciu do 12 miesięcy. Niektórzy analitycy uważają również, że po obniżeniu o połowę, cena Litecoina zdoła wzrosnąć w nadchodzących latach, przewidując świetlaną przyszłość ze wszystkimi planowanymi integracjami i partnerstwami.

Według optymistycznej prognozy cen LTC Cryptoground.com, Litecoin osiągnie 88,30 $ w ciągu jednego roku, zyskując prawie 109 procent. Oczekuje się, że zwyżkowy trend utrzyma się, a cena LTC osiągnie 347,8 USD do końca 2024 r. Potencjalna prognozą cen Litecoina na 2021 r. waha się na poziomie 87-107 USD. 

Zobacz prognozy dla Ethereum (ETH)

LTC ma dobre plecy

Podsumowując, za wzrostem cen Litecoina stoją trzy główne czynniki:

  • idealna struktura techniczna;
  • rajd Bitcoina;
  • przyzwoite podstawy.

Jonny Moe, trader kryptowalut, wskazał dynamikę pary LTC/BTC. Większość altcoinów, w tym Ethereum, znalazła się w zastoju w stosunku do BTC. Na szczycie korzystnej struktury rynkowej Litecoina, cena Bitcoina gwałtownie rośnie. Spowodowało to wzrost ogólnego zaufania do rynku.

27 grudnia bitcoin wzrósł do 27 632 USD na głównych giełdach, osiągając nowy rekord wszech czasów. Niektórzy twierdzą, że rosnąca cena Bitcoina jest niekorzystna dla altcoinów, ponieważ BTC wysysa wolumen z rynku. Jednak Litecoin był jednym z nielicznych altcoinów, których wartość wzrosła w stosunku do BTC.

Charlie Lee, twórca Litecoina, poświęcił sporo czasu, wskazując zalety swojej kryptowaluty podczas grudniowej konferencji. Twierdził, że LTC ma wysoką płynność na każdej giełdzie, wkrótce będzie miała dostęp do 350 milionów użytkowników PayPal, zapewnia niskie opłaty i szybkie transakcje oraz cieszy się dziewięcioma latami bez przestojów.

Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansów. Handel kryptowalutami może być ryzykowny.