Kryptowaluty - prognozy, giełdy, ceny, kurs > Czy inwestować w Dogecoin (DOGE) w 2022?

Czy inwestować w Dogecoin (DOGE) w 2022?

Dogecoin (DOGE) został stworzony w 2013 roku, jako żart inżynierów oprogramowania Billy’ego Markusa z IBM i Jacksona Palmera z Adobe. Użyli oni popularnego mema z wizerunkiem radosnego psa, co spotkało się ciepłym przyjęciem krypto-fanów. Ostatniego czasu waluta stała się bardzo p9opularna, więc poniżej prognozy na 2021 i opinie, o tym, czy warto inwestować.

Co to jest Dogecoin? Czy warto inwestować?
Prognozy na 2021-2022 Zalety i wady DOGE

Aktualizacja 12.05.2022 – Dogecoin nadal słabo radził sobie na obecnym rynku bessy, a cena spadła o 1,4% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając poziom 0,1261 USD. Ale ten spadek nie dotyczy tylko Dogecoina, który rozbił się o 81% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Jednak jest światełko w tunelu, bo kolejne wiadomości w tym tygodniu ogłosiły, że witryny WordPress mogą teraz akceptować płatności Dogecoin – przyciągnie to tysiące nowych inwestorów, ponieważ WordPress jest platformą numer 1 do tworzenia stron internetowych. Czy teraz jest najlepszy czas na zakup Dogecoin i EverGrow Coin? Chociaż obecne niskie ceny mogą wydawać się negatywne, to wszystko jest kwestią perspektywy. Według prezesa EverGrow Coin, Sama Kelly’ego, w tej chwili jest szansa, która pojawia się tylko „raz na kilka lat” dla inwestorów.

Wallet Investor pozostaje i ustanawia roczną prognozę 24 centów za monetę i pięcioletnią docelową cenę na poziomie około 71 centów. Oznacza to znaczny wzrost krótko- i długoterminowy. Z kolei Telegaon, który wierzy w Dogecoin przewiduje, że krypto osiągnie średnią cenę 27 centów w 2022 roku i 58 centów w 2024 roku. My do handlu polecamy tę giełdę. (nowe okno).

O co chodzi z Dogecoin?

dogecoin-doge prognozy

Pieseł ma swoje pięć minut, choć prognozy długoterminowe są również obiecujące.

Protokół Dogecoin jest oparty na nieistniejącym już Luckycoinie, który był forkiem lub spinoffem firmy Litecoin (LTC). Ponieważ podaż Dogecoin nie jest ograniczona, w obiegu jest ponad 128 miliardów monet, a niska cena sprawiła, że ​​waluta stała się popularna w mediach społecznościowych. Cena w momencie premiery w 2013 roku wynosiła 0,000232 USD, więc wzrost do około 0,05 USD oznacza awans o 21000 procent.

Popularność DOGE sprawia, że waluta jest podatna na gwałtowne wahania cen, a do tego dochodzi aktywność fanów na TikTok i Reddit, którzy prowokują gwałtowny wzrost kursu. Korzystanie z Dogecoin ewoluowało poza zabawny mem i jest on teraz akceptowany przez niektóre sklepy internetowe, a inwestycja stanowi część zdywersyfikowanych portfeli kryptowalut. Według digitalcoinprice.com, DOGE ma teraz kapitalizację rynkową w wysokości 6,39 miliarda dolarów, wyprzedzając altcoiny takie jak Uniswap, Aave, EOS i Monero.

Michael Burgess, dyrektor operacyjny projektu Ren, powiedział: „Po raz pierwszy dla RenVM Dogecoin nie jest już monetą memową; jest teraz samodzielnym rentownym instrumentem finansowym, dzięki RenVM i OpenDAO ”.

DOGE stał się również dostępny na większej liczbie giełd kryptowalut, dzięki czemu inwestowanie w Dogecoin jest dostępne dla większej liczby osób i wspiera wyższe wolumeny transakcji. Warto nadmienić, że 13 stycznia 2021 roku, trzy giełdy dodały obsługę DOGE: Huobi Futures dla swapów depozytu zabezpieczającego, FTX dla handlu spot i futures oraz WazirX dla handlu spot. Handel Dogecoinem jest również dostępny na giełdach kryptograficznych Binance, Bitfinex i OKEx.

Prognozy, przewidywania dla DOGE

Podobnie jak inne kryptowaluty, Dogecoin charakteryzuje się dużą zmiennością cen. Przykładowo jego wartość wzrosła o 774 procent w stosunku do dolara w ciągu roku do chwili obecnej. Nagle prognozy dla tej waluty stały się bardzo obiecujące i przewiduje się, że rok 2021 i 2022 przyniosą spore przetasowania na rynku krypto.

Jeszcze rok temu, według danych Coindesk, cena monety wynosiła 0,002493 USD, spadając do 0,001582 USD w marcu 2020 roku. W lipcu DOGE prawie podwoił się z 0,002286 $ do 0,004543 $ w ciągu kilku dni. Z kolei w 2021 roku cena osiągnęła najwyższy w historii poziom 0,07818 USD.

Tweety Elona Muska i entuzjastyczne posty użytkowników Reddita nie są jedynymi impulsami rajdu Dogecoin. Niedawny wzrost ceny Bitcoinów, po którym następuje okres konsolidacji, skłania więcej inwestorów detalicznych do przyjrzenia się mniejszym altcoinom.

Warto nadmienić, że chyba żaden z analityków nie przewidział, że waluta tak szybko osiągnie 0.8 dolara. To, po prostu, miało zdarzyć się dopiero pod koniec roku 2021.

Czy inwestować w DOGE?

Ocena Analityka: Coinswitch Digitalcoinprice Stanfordartsreview Coinpedia.
Cena USD w 2021: 0,005 0,081293 1 5,2

Powyżej prognozy analityków i dziennikarzy na 2021 rok, które jak widać oscylują od profesjonalnych do fantastycznych. Jednak większość osób twierdzi, że długoterminowa prognoza wskazuje, że cena może osiągnąć 0,0417 USD na koniec 2022 r., 0,0441 USD pod koniec 2023 r. I 0,05096 USD w styczniu 2026 r.

Agregator kryptowalut Coinswitch przewiduje, że DOGE może wzrosnąć o ponad 0,005 USD w nadchodzącym miesiącu lub dwóch, zauważając, że został przyjęty jako środek płatniczy przez sklepy internetowe, takie jak eGifter, AllGamer.net i inne. Patrząc z perspektywy długoterminowej, do 2025 roku Coinswitch oczekuje, że Dogecoin osiągnie poziom od 0,0281 USD do najwyższego 0,0450 USD.

Zobacz: Prognozy dla nowych kryptowalut

Prognoza Dogecoin z digitalcoinprice.com jest bardziej optymistyczna, przewidując, że cena wyniesie średnio 0,073692 USD w marcu i osiągnie 0,081293 USD do końca 2022 roku.

kurs cena doge

Tak przedstawia się kurs w ciągu ostatniego miesiąca (kwiecień).

To zabawa, czy inwestycja?

Rynki kryptowalut są podatne na szybkie, gwałtowne zmiany cen, więc jeśli zdecydujesz się zainteresować radosnym pieskiem, powinieneś być przygotowany na dużą zmienność ceny, nawet jeśli długoterminowa prognoza jest zwyżkowa. O ile twórcy innych kryptowalut i systemów płatności starają się zaskoczyć i przyciągnąć potencjalnych użytkowników pewnymi ruchami technologicznymi i nowatorskimi rozwiązaniami, o tyle Dogecoin zyskał popularność w zupełnie inny sposób. Twórcy wykorzystali obraz japońskiego psa Shiba Inu jako symbolu Dogecoina, mema, który zalał Internet.

Głównym celem twórców było w pewnym sensie rozbawienie społeczności kryptowalut. Niemniej jednak Dogecoin szybko zyskał popularność i znacznie zwiększył wartość, stając się jedną z najpopularniejszych kryptowalut na rynku. Niemniej jednak zalecamy ostrożność przy zakupie każdej kryptowaluty, a do handlu polecamy tę giełdę.

Ten pies jest jakiś inny!

Kluczową cechą charakterystyczną dla Dogecoin, która zasadniczo odróżnia go od większości innych kryptowalut, jest jego inflacyjny charakter. Większość kryptowalut ma charakter deflacyjny, co oznacza, że są tak skonstruowane, że ​​ich emisja jest ściśle ograniczona do określonej liczby tokenów, które mogą wejść do obiegu.

2021-2022-pies kryptowaluta piese

W przypadku Bitcoina, jego ograniczona ilość sprawia, że ludzie chcą go pozyskać zanim się skończy. Jednak to co jest zaletą, może być również wadą, bowiem przy znacznej kapitalizacji rynkowej i obniżeniu zysku z wydobycia (który spada wykładniczo), wcześniej czy później górnicy stracą wszelką motywację do wspierania sieci Bitcoin.

Dogecoin stosuje nieco inne podejście, opierając się na inflacji. W ten sposób nowe tokeny można wydobywać pomimo ich niskiej wartości. Nowo wydobyte tokeny zastępują utracone tokeny, utrzymując w ten sposób stałą podaż około stu miliardów aktywnych tokenów. Ponieważ większość użytkowników Dogecoin postrzega tę kryptowalutę przede wszystkim jako środek wymiany, a nie inwestycję, podejście inflacyjne może prowadzić do sukcesu.

Jak podaje Stormgain.com, Dogecoin ma stałą szybkość wydawania 10000 nowych tokenów na minutę. Według jej twórców kluczowym celem kryptowaluty jest utrzymanie 100 miliardów monet w ciągłym obiegu, co oznacza, że ​​emisja jest kontynuowana po osiągnięciu tego poziomu. Górnicy są odpowiednio wynagradzani., co utrzymuje niezbędną liczbę monet w ciągłym obiegu, kompensując utracone portfele i monety.

Zalety i wady Dogecoin (DOGE)

  • ulega bardzo szybkim wahaniom ceny;
  • kojarzy się z żartem ,a nie poważną inwestycją;
  • idealnie pasuje do inwestorów, którzy nie mają wystarczającego kapitału, aby inwestować w droższe kryptowaluty;
  • umożliwia szybkie i tanie transakcje;
  • ma bardzo aktywną społeczność, funkcjonuje od 2013 roku i stopniowo zyskuje na popularności. Ma stabilny, choć powolny wzrost, a nawet zalicza Elona Muska do swoich fanów;
  • plasuje się wśród 50 najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, co sugeruje jego wysoką stabilność i zaufanie;
  • nie ma problemów ze skalowaniem, w przeciwieństwie do większości innych kryptowalut;
  • szybkość transakcji DOGE jest bardzo wysoka i ma wyjątkowo niskie stawki prowizji;
  • wiele giełd i platform internetowych ma go w swoim portfolio.

DOGECOIN na księżyc

Co najbardziej podsyca emocje, to fakt że Dogecoin (DOGE) jest gotowy do tworzenia historii, bo w nadchodzącej misji SpaceX Elona Muska w 2022 roku, uda się na Księżyc. Aby wystrzelić satelitę Doge-1 w kosmos, Tesla nawiązała współpracę z Unizen (ekosystem inteligentnej wymiany kryptowalut) i Geometric Energy Consumption (GEC). Wszystko ma być sfinansowane za pośrednictwem Dogecoins.

Wieści, że Dogecoin może być pierwszą kryptowalutą, która trafi w kosmos, wywołały podekscytowanie wśród byków na giełdach. Oczekuje się, że satelita Doge-1 zostanie wystrzelony w kosmos w nadchodzących miesiącach. Ostatnie doniesienia sugerują, że SpaceX łączy siły z Unison i ZenX Labs, aby przygotować się do startu.

W ramach tej misji wspomniane firmy zbudują 40-kilogramowego CubeSata DOGE-1. Jak podaje cryptopotato.com, CubeSat to miniaturowy satelita używany do badań kosmicznych, który po zebraniu księżycowych danych przestrzennych przekaże wiedzę z powrotem do GEC za pomocą pokładowego modułu komunikacyjnego.

Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansów. Strona zawiera linki afiliacyjne. Handel kryptowalutami może być ryzykowny.