Wiadomości, aktualności 2021 > Czy inwestować w Algorand (ALGO) w 2022?

Czy inwestować w Algorand (ALGO) w 2022?

Prognoza cen dla kryptowaluty ALGO (Algorand) jest wysoce obiecująca, bowiem analitycy wróżą, że cena podwoi się do prawie 3 USD do połowy tego roku. Przewidywania zakładają, że na koniec roku, kurs wyniesie odpowiednio 3,85 USD i 4,48 USD na koniec 2022 i 2023 roku.

algo-algorand

ALGO, czyli Algorand ma pomóc w demokratyzacji finansów i być bezpieczny dla środowiska.

Prognozy, przewidywania dla ALGO w 2022 i 2023 roku

W ciągu ostatnich dwóch tygodni, cena Algoranda stale rosła, zaś konfiguracje na wykresie tygodniowym wskazują na wznowienie poprzedniego trendu wzrostowego. Jak podaje FXStreet, oczekiwany jest krótkoterminowy opór, zanim ALGO znacznie wzrośnie. My do handlu polecamy tę giełdę. (nowe okno).

Początek 2022 roku pokazał, że cena Algorand’a wypadła wyjątkowo dobrze w porównaniu z szerszym rynkiem kryptowalut. Waluta wzniosła się z najniższego poziomu 1,25 USD z 24 grudnia do obecnego tygodniowego maksimum wynoszącego 1,79 USD. Oznacza to, że ALGO przesunęło się o 42% wyżej.

Cena Algorand’a napotyka obecnie (styczeń 2022) na silny opór na poziomie 1,80 USD i niestety oczekuje się tymczasowego wycofania. Istnieje jednak szansa, że ​​cena Algorand’a może wystrzelić powyżej 1,80 USD. Bowiem indeks jest na nachyleniu, co sugeruje, że waluta przekroczy jednocześnie obie średnie kroczące.

Na Nasdaq. com czytamy, że ze względu na niedawne wzrosty, które doprowadziły do ​​rekordowych dołków, “istnieje potencjalnie wystarczający impet, aby bez większego wysiłku pchnąć cenę Algoranda powyżej 1,80 USD”.

Zamknięcie na poziomie 2,17 USD lub powyżej spowoduje, że cena Algorand’a rozpocznie kolejny etap w górę w kierunku poziomu ekspansji Fibonacciego w pobliżu 3,25 USD.

Celem Algoranda jest usunięcie barier technicznych, które podważyły ​​przyjęcie głównego nurtu blockchain: decentralizacja, skala i bezpieczeństwo.

Algorand w przyszłości, czyli prognozy długoterminowe

  • Przewidywanie cen kryptowalut przewiduje cenę na 2030 r. wynoszącą 72 USD. Warto zauważyć, że oznacza to ogromny wzrost o 5,233% w stosunku do obecnych cen.
  • PricePrediction przewiduje cenę 36,93 USD na 2030 rok. Jednak PricePrediction ostrzega użytkowników, że dokładne prognozy cen są „całkowicie niemożliwe”.
  • CoinPriceForecast przewiduje cenę na 2030 r. na 8,54 USD. Ta prognoza oznacza wzrost o 533%. Ponadto prognoza opiera się na „technologii głębokiego uczenia się”, która uwzględnia dane wejściowe, takie jak wiadomości medialne, dane szeregów czasowych i wydarzenia.
  • ChangeHero ma prognozę ceny na 2030 r. na 7,72 USD. Stanowi to wzrost o 472%. Analityk doszedł do tego wniosku, ponieważ spodziewa się, że rozpowszechnienie zdecentralizowanych walut będzie rosło w przyszłości, ponieważ coraz więcej osób przyjmuje kryptowaluty.

Co to jest ALGO? Czy warto inwestować w Algorand?

Zacznijmy od tego, że Algorand Foundation jest organizacją, w której znajduje się główny zespół badawczy blockchain zajmujący się kryptografią i informatyką, kierowany przez kryptografa Tala Rabina.

Profesor Massachusetts Institute of Technology Silvio Micali, który jest również nagrodzonym przez Turinga informatykiem, udostępnił publicznie łańcuch bloków Algorand w 2019 roku z maksymalną podażą 10 000 000 000 Algo (jego natywny token).

„Algorand służy jako warstwa infrastruktury, na której możemy budować sieci kryptograficzne, zdecentralizowane aplikacje (dapps) i tokeny kryptograficzne. Jest to jeden z najbardziej znanych blockchainów warstwy 1 dostępnych w ekosystemie” – powiedział Santosh Yellajosula, członek Blockchain and Crypto Assets Council (BACC) oraz dyrektor generalny Xfinite.

Co wyróżnia Algorand, to szybkość i zaawansowane możliwości. Bowiem ALGO jest szybki, tani, zdecentralizowany, ujemny pod względem emisji dwutlenku węgla i ma zaawansowane możliwości inteligentnych kontraktów. Algorand może przetwarzać tysiące transakcji na sekundę z natychmiastową ostatecznością i opłatami transakcyjnymi wynoszącymi ułamki grosza.

To istotne, bo “inne blockchainy mogą być znacznie droższe” – mówi Kristin Boggiano, członek Rady Blockchain and Crypto Assets (BACC) oraz współzałożyciel i prezes CrossTower, globalnej platformy handlu kryptowalutami.

Algorand (ALGO) to zabójca Ethereum?

Mówi się, że Algorand (ALGO) to zabójca Ethereum, który zyskał popularność w 2021 roku, gdy cena tokena wyraźnie wzrosła. Kryptowaluta koncentruje się głównie na branży zdecentralizowanych finansów (DeFi), chociaż była używana w innych branżach. Na przykład jest obecnie używana w monitorowaniu powietrza przez PlanetWatch. Warto nadmienić, że ALGO, jego natywny token, jest wart ponad 10 miliardów dolarów, co czyni go 18. największą kryptowalutą na świecie.

Chociaż Algorand poczynił znaczne postępy, ma przed sobą długą drogę. Po pierwsze, konkurencja w branży jest spora. Według DeFi Lama w jego ekosystemie są tylko dwie platformy DeFi, których łączna wartość wynosi 102 miliony dolarów. To sprawia, że ​​jest to 36. największa platforma.

Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansów. Strona zawiera linki afiliacyjne. Handel kryptowalutami może być ryzykowny.