Rankingi > Co obejrzeć na HBO Max i jak go oglądać w Polsce

Co obejrzeć na HBO Max i jak go oglądać w Polsce

Uruchomiona została kolejna usługa przesyłania strumieniowego, co oznacza kolejną ogromną bibliotekę tytułów do odkrycia. Bowiem HBO Max to usługa filmów na żądanie od samego WarnerMedia, która udostępnia nie tylko tytuły z płatnego kanału telewizji kablowej HBO, ale także zbiór filmów z biblioteki Warner Bros i innych znanych wytwórni. Poniżej najlepsze filmy z HBO Max.

Co to jest HBO Max? HBO Max w Polsce
Co trzeba obejrzeć?  

Co to jest HBO Max?

HBO Max to miejsce, w którym WarnerMedia udostępnia strumieniowe transmisje wszystkich swoich hitowych filmów i programów. Większość abonentów HBO może oglądać HBO Max na swoim istniejącym koncie bez dodatkowych kosztów. Innymi słowy, HBO Max to w zasadzie automatyczna aktualizacja dla starszej usługi przesyłania strumieniowego HBO Go. Zatem HBO Max oferuje większą bibliotekę strumieniową niż starsze HBO i jest zdecydowanie lepszym wyborem dla subskrybentów. Chociaż oba serwisy nadal istnieją, jest wysoce prawdopodobne, że WarnerMedia ostatecznie całkowicie usunie standardową usługę i pozostawi wersję Max.

Jak twierdzą krytycy, filmy HBO Max, które są dostępne w chwili premiery, są naprawdę dobre. Mamy tam duży wybór klasyków, całkiem nowych perełek, dziwacznych produkcji niezależnych i filmów o superbohaterach. To co najważniejsze, HBOmax ma solidną liczbę obrazów dostępnych w dniu premiery.

Zobacz też: Co warto obejrzeć na Hulu?

Nie jest tajemnicą, że serwis jest gigantyczną inwestycją, której celem jest nokaut wszystkich innych, znanych VoD-ów, typu Amazon, czy popularny Netflix. Na razie zasoby HBO Max, to podobno ponad 10 tysięcy godzin największych hitów filmowych i serialowych. Są wśród nich produkcje wytwórni Warner Bros, New Line Cinema, TBS, Cartoon Network, CNN, TNT, więc – najlepsi z najlepszych. Do tego wyczuwalnym jest, że marka stawia na ekskluzywność i własne produkcje pod marką MAX Originals.

Jak oglądać HBO Max w Polsce?

Serwis nie jest dostępny w Polsce i pewnie długo jeszcze nie będzie, choć z drugiej strony dziwić może brak chęci zarabiania większych pieniędzy. Póki co na horyzoncie nie widać zmian i HBO MAX jest dostępne w USA, i na terytoriach podległych. Ale spokojnie, dla chcącego nic trudnego, bo od czego są sieci VPN?

Jak oglądać HBO max w Polsce? To proste:

  • Wybierasz odpowiedni VPN w sieci i wykupujesz w nim dostęp.
  • Instalujesz US Unlocked, narzędzie ułatwiające omijanie blokad wymagających wpisania numeru amerykańskiej karty kredytowej, jako warunku do korzystanie z usługi. Pomocne mogą okazać się również tzw. karty prepaid. Konto można założyć także przy użyciu europejskiej karty, modyfikując odpowiednio własny kod pocztowy.
  • Zakładasz konto na HBO Max, opłacasz subskrypcję i włączasz ulubiony serial.

Co warto obejrzeć na HBO Max?

Jak wspomnieliśmy powyżej, biblioteka HBO jest spora i szkoda czasu na ryzykowne wchodzenie w filmy z kategorii B. Poniżej przygotowaliśmy wyselekcjonowaną listę absolutnie najlepszych filmów w HBO Max. Wyjaśniamy dlaczego warto poświęcić czas na niektóre pozycje, bo o niektórych z nich mogliście słyszeć, ale jeszcze ich nie widzieliście.

1. Narodziny gwiazdy

To chyba jeden z najlepszych filmów ostatnich 10 lat. Reżyserski debiut Bradleya Coopera podąża za słynnym piosenkarzem country popadającym w alkoholizm i rozpacz, który przecina ścieżki z szalenie utalentowaną nowicjuszką imieniem Ally (Lady Gaga). Kieruje jej karierą od podstaw, ale spada coraz głębiej, gdy tragedia tej historii zaczyna się naprawdę rozwijać. Muzyka jest absolutnie znakomita, a operator Matthew Libatique rejestruje każdy opis wokalny w cudownie intymny sposób. Ale to właśnie występy Coopera i Gagi sprawiają, że “A Star Is Born” zapada w pamięć na długo.

2. Speed

“Speed” nie jest po prostu jednym z najlepszych hitów z lat 90-tych, jest to jeden z najlepszych filmów akcji w historii. Założenie jest proste: w autobusie komunikacji miejskiej w Los Angeles jest bomba, która wybuchnie, jeśli autobus jedzie poniżej 50 mil na godzinę. Oficer Jack Traven (Keanu Reeves) niby robi swoją robotę i wsiada do autobusu, ale tak naprawdę ma osobistą zemstę na terroryście (w tej roli Dennis Hopper), a kiedy kierowca zostaje kontuzjowany, pasażerka grana przez Sandrę Bullock zmuszona jest przejąć obowiązki związane z prowadzeniem pojazdu. To absolutnie ekscytujące od początku do końca, a chemia między Reevesem i Bullock jest po prostu magiczna. 

3. Lincoln

Są tacy, którzy powiedzą ci, że Lincoln to „mniejszy Spielberg”, ale ci ludzie się mylą. Ten dramat z 2012 roku od dawna był pasjonującym projektem Stevena Spieberga i jak się przekonano, jest przemyślaną, wnikliwą i zaskakująco zabawną kroniką jednego z największych amerykańskich prezydentów. Film nie idzie w schemat “od kołyski do grobu”, a zamiast tego skupia się na wysiłkach Lincolna, by przyjąć 13. poprawkę. Robiąc to, Spielberg tworzy jeden z najlepszych filmów o procesie politycznym, jaki kiedykolwiek powstał, jednocześnie zagłębiając się w sprzeczności samego bohatera. To złożony, fascynujący portret człowieka, który stara się osiągnąć jak najlepsze wyniki w pojedynkę walcząc o swój kraj. Krótko mówiąc, to mistrzowski i absolutnie najwyższej klasy Spielberg.

4. Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

Tak, to prawda, Blade Runner 2049 jest lepszy niż oryginalny Blade Runner. Kontynuacja rozgrywa się dziesiątki lat po wydarzeniach z przełomowego pierwszego filmu Ridleya Scotta i podąża za replikantem o imieniu K (Ryan Gosling), który pracuje jako „łowca ostrzy” i odkrywa pudełko zawierające szczątki replikantki, która zmarła podczas porodu. Bohater kwestionuje więc wszystko, co wie o replikantach, o których wcześniej sądzono, że są niezdolne do rozmnażania. Jego śledztwo prowadzi go do Ricka Deckarda (Harrisona Forda), gdzie krzyżują się ścieżki charektologiczne postaci i obaj panowie próbują odkryć prawdę. Bez wątpienia Denis Villeneuve, wnosi epicką intymność do kontynuacji science-fiction, podczas gdy główny autor zdjęć Roger Deakins (zdobył Oscara za ten film) wykonuje to w czym zawsze był najlepszy.

5. Incepcja


Po nakręceniu jednego z najbardziej uznanych przez krytyków filmów o superbohaterach w historii, reżyser Christopher Nolan postanowił sprawdzić, czy Hollywood wciąż może postawić na oryginalne pomysły science fiction. Film zarobił 828,3 miliona dolarów i zdobył wiele nominacji do Oscara, zarówno publiczność, jak i krytycy zareagowali entuzjastycznie i tak narodził się nowy klasyk. Leonardo DiCaprio gra profesjonalnego złodzieja nawiedzonego przeszłością, który podejmuje ostatnie zadanie. Haczyk? Jego napady mają miejsce w ludzkich umysłach, ponieważ jego zadaniem jest kradzież lub zasadzenie informacji w czyjejś głowie.

6. Mad Max: Na drodze gniewu

mad max na hbomax

“Mad Max: Fury Road” to jeden z najlepszych filmów akcji, jakie kiedykolwiek powstały. Uznanie, jakie ten prequel osiągnął, gdy został wydany w 2015 roku, było zasłużone, ponieważ filmowiec George Miller naprawdę stworzył historię, która wciąga od początku do końca, bo film to jeden długi pościg samochodowy. Ale to, co wyróżnia “Fury Road”, to także głęboko feministyczna opowieść o niezależności i empatii, ponieważ mówi o kobiecie imieniem Furiosa ( Charlize Theron ), która ucieka z haremem żon złego postapokaliptycznego dyktatora.

7. Wonder Woman


Patty Jenkins stworzył wspaniałą historię Amazonki (Gal Gadot), która w okresie I wojny światowej wyrusza na polowanie na Aresa, boga wojny, by spróbować przywrócić pokój. Jednak jej podróż zmusza ją do konfrontacji ze światem z całym jego pięknem i złem, jednocześnie zakochując się w pilocie Steve Trevorze (Chris Pine). Wonder Woman ukazuje heroizm swojej superbohaterki, jednocześnie kwestionując jej przekonania i zmuszając ją do rozwoju i zmiany.

8. Godzilla Vs. Kong

Bardzo efekciarska produkcja, w której Kong i jego obrońcy podejmują niebezpieczną wyprawę w celu odnalezienia prawdziwego domu kolosa. Towarzyszy im Jia, młoda sierota, którą z Kongiem łączy wyjątkowa i silna zażyłość. Niestety na drodze ekspedycji staje agresywna Godzilla, siejąc zniszczenie na całym globie. Starcie dwóch tytanów, zaaranżowane przez pozostające w ukryciu siły, jest zaledwie początkiem tajemnicy, której rozwiązanie leży głęboko w jądrze Ziemi.

9. Joker

joker
Joker to jeden z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek powstały, bo jest to studium postaci z lat 80. przedstawione pod postacią komiksu. Świat widziany oczami Arthura, który jest amerykańską wersją bohatera z polskiej produkcji “Dzień świra”, jest ekstremalnie realistyczny i czasami boleśnie zły. Joaquin Phoenix daje jeden z najlepszych występów dekady jako Arthur Fleck, typ faceta, który nie może pokonać swoich lęków i chociaż trochę przystosować się do świata. Jest kiepskim komikiem i do tego kiepskim klaunem, ale on po prostu chce być widziany i uznawany, i zaczyna wierzyć, że morderstwo i chaos są środkami do osiągnięcia tego celu.