Wiadomości, aktualności 2021 > Cena Bitcoin’a i Ethereum w górę. Dlaczego BTC rośnie?

Cena Bitcoin’a i Ethereum w górę. Dlaczego BTC rośnie?

Bitcoin wzrósł w poniedziałek do nowego szczytu, a Ethereum wspiął się na nowy rekord. Wszystko dlatego, że kryptowaluty rosły na fali rozpędu, przepływów, korzystnych wiadomości i obaw o inflację.

Cena Bitcoin’a i Ethereum w górę

Bitcoin ostatnio wzrósł o około 3%, czyli do 65 121 USD, a Ethereum, który stanowi podstawę sieci ethereum, osiągnął rekordowy poziom 4711 USD. Wartość ETH wzrosła o 57% od początku października, a BTC o około 50%.

Spadające realne stopy zwrotu, gdy inwestorzy szykują się na inflację, zwiększają atrakcyjność aktywów, takich jak złoto i kryptowaluty. Ponadto w ostatnich tygodniach największy bank w Australii poinformował, że będzie oferował klientom detalicznym handel kryptowalutami. Władze Singapuru pozytywnie oceniły tę klasę aktywów, a pozytywne nastroje na akcjach również skłoniły do wzrostu cen.

W zeszłym tygodniu elekt burmistrza Nowego Jorku, Eric Adams, powiedział, że weźmie swoje pierwsze trzy wypłaty w bitcoinach i zasygnalizował zamiar uczynienia swojego miasta „centrum branży kryptowalut”.

JPMorgan popiera kryptowaluty

Globalny bank inwestycyjny JPMorgan podwoił swoją prognozę ceny bitcoina na poziomie 146 tys. Analityk banku wyjaśnił, że cena kryptowaluty może osiągnąć ten poziom, jeśli jej zmienność spadnie, a inwestorzy instytucjonalni zaczną inwestować w BTC więcej niż w złoto.

JPMorgan opublikował w zeszłym tygodniu inauguracyjny raport swojej nowej publikacji, skupiając się na perspektywach alternatywnych inwestycji, w tym aktywów cyfrowych. Oczekuje się, że nowy raport będzie publikowany co dwa do trzech miesięcy. Z kolei analityk firmy, Nikolaos Panigirtzoglou, przewiduje, że cena BTC może w dłuższej perspektywie osiągnąć 146 000 USD, z krótkoterminową ceną docelową 73 000 USD na 2022 rok.

„Aktywa cyfrowe są na wieloletnim strukturalnym wzroście, ale obecny punkt wejścia wygląda naszym zdaniem nieatrakcyjnie dla 12-miesięcznego horyzontu inwestycyjnego, ponieważ wydaje się, że Bitcoin powrócił na terytorium wykupienia” – wyjaśnił.

Analityk JPMorgan dodał: „Wydaje się, że ponowne pojawienie się obaw inflacyjnych wśród inwestorów we wrześniu/październiku 2021 r. wznowiło zainteresowanie wykorzystaniem BTC, jako zabezpieczenia przed inflacją”.

Spekuluje się również, że urok Bitcoina jako zabezpieczenia przed inflacją został, być może, wzmocniony przez brak reakcji złota w ostatnich tygodniach na zwiększone obawy o inflację.

Nikolas Panigirtzoglou spodziewa się, że konkurowanie Bitcoina ze złotem będzie kontynuowane, zwłaszcza że inwestuje więcej millenialsów:

„Biorąc pod uwagę, jak duże są inwestycje finansowe w złoto, każde takie wypieranie złota jako „alternatywnej” waluty oznacza duży wzrost dla BTC w dłuższej perspektywie”, wyjaśnił.

Zmienność BTC jest problemem

Analityk JPMorgan powiedział jednak, że aby spełniła się prognoza ceny 146 000 USD, zmienność Bitcoina musiałaby znacznie spaść, aby inwestorzy stosujący zasady czuli się komfortowo dodając kryptowalutę do swoich portfeli.

Zauważył, że zmienność BTC jest obecnie około cztery do pięciu razy wyższa niż złota. W raporcie dodano, że obecna zmienność jest tak dużym problemem, że uczciwa cena Bitcoina wynosi w rzeczywistości około 35 000 USD.

Niemniej jednak bank zauważył, że zmienność Bitcoina spada, a cena 73 000 USD wydaje się rozsądna, jako cena docelowa na 2022 rok. Co więcej, Panigirtzoglou powiedział, że Bitcoin jest szalenie nieprzewidywalny i możliwy jest zarówno wzrost powyżej 146 000 USD, jak i spadek poniżej 30 000 USD.

Więcej wiadomości >

Portal Bitcoin.com, potwierdza, że aktywa cyfrowe okazały się wyraźnym zwycięzcą po pandemii, a inwestorzy detaliczni dołączyli do inwestorów instytucjonalnych, takich jak biura rodzinne, fundusze hedgingowe i zarządzający aktywami w oparciu o prawdziwe pieniądze, w tym firmy ubezpieczeniowe.

Dalej czytamy, że to nie pierwszy raz, kiedy JPMorgan przewidział, że cena Bitcoina może wzrosnąć do 146 tys. Bank po raz pierwszy określił tę śmiałą długoterminową cenę docelową dla waluty w styczniu, powołując się na to, że Bitcoin konkuruje ze złotem jako alternatywną walutą.

BTC, jako zabezpieczenie przed inflacją?

JPMorgan wyjaśnił niedawno, że „postrzeganie bitcoina jako lepszego zabezpieczenia przed inflacją niż złoto jest głównym powodem obecnego ożywienia, które powoduje odejście od złotych ETF-ów do funduszy bitcoinowych”. Co więcej, inwestorzy instytucjonalni przerzucają złoto na BTC widząc w nim lepsze zabezpieczenie przed inflacją.

Tymczasem dyrektor generalny JPMorgan, Jamie Dimon, pozostał sceptyczny wobec Bitcoina. W październiku powiedział, że BTC jest bezwartościowy i zakwestionował jego ograniczoną podaż. Powiedział również, że BTC nie ma wartości wewnętrznej i regulatorzy będą go regulować. W maju szef JPMorgan osobiście poradził, aby trzymali się z dala od kryptowalut. Dimon powiedział, że nie obchodzi go Bitcoin, ale jego klienci są zainteresowani . Tymczasem klienci firmy postrzegają krypto jako klasę aktywów, w którą chcą inwestować, a bank oferuje teraz klientom różne inwestycje kryptograficzne. 

Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansów. Strona zawiera linki afiliacyjne. Handel kryptowalutami może być ryzykowny.