Wiadomości, aktualności 2021 > Cardano ADA rośnie w siłę. To trzecia kryptowaluta?

Cardano ADA rośnie w siłę. To trzecia kryptowaluta?

Mniej znany token cyfrowy powiązany z blockchain – Cardano stał się właśnie trzecią co do wielkości wirtualną walutą na świecie, ponieważ twórcy sieci zamierzają wykreować boom zdecentralizowanych finansów.

Cardano ADA zyskuje na znaczeniu

Tak zwana kryptowaluta ADA skoczyła o około 50 procent tylko w ciągu ostatniego tygodnia, więc rośnie optymizm, że nowe ulepszenia technologiczne pozwolą na inteligentne kontrakty na Cardano zgodnie z ogłoszonym 12 września celem. To umożliwi jej sieci oferowanie lukratywnych usług, takich jak DeFi, gdzie obecnie dominuje Ethereum.

Więcej o Cardano (ADA) >

Zapowiedzi, które spotkały się ze sceptycyzmem ze strony niektórych wielkich firm z branży, stały się faktem, a Cardano ADA ma teraz wartość rynkową ponad 69 miliardów dolarów – większą niż wszyscy rywale z wyjątkiem Bitcoina i Etheru (według trackera CoinGecko).

„Miłośnicy Cardano czekali – niektórzy z niecierpliwością – na wiadomości dotyczące inteligentnych kontraktów” – powiedział Antoni Trenchev, partner zarządzający i współzałożyciel firmy Nexo, pożyczkodawcy kryptowalut. „Cardano walczy z nie. 2 krypto Ethereum będzie wiodącym blockchainem oferującym inteligentne kontrakty.” – dodał.

Kryptowaluta roku, czy chwilowy szał?

ADA wspięła się na szczyt pomimo sceptycyzmu, co do jej użyteczności ze strony niektórych wybitnych komentatorów kryptowalut. Na przykład dyrektor generalny Galaxy Digital LP, Mike Novogratz, napisał w niedzielę na Twitterze, że „Rozmawiałem z dwudziestoma najmądrzejszymi ludźmi, jakich znam w kosmosie, i żaden z nich nie widział, jaką Cardano ma przyczepność z programistami.”

Zgodnie z wynikami ankiety, 78% respondentów, którzy posiadali kryptowaluty, przyznało, że posiada Ethereum (ETH), 69% powiedziało, że ma Bitcoina (BTC), 40% posiada Cardano (ADA), zaś 31% powiedziało, że ma Binance coin (BNB .

Pomimo sceptycyzmu, co do zastosowania waluty, od 18 sierpnia użytkownicy BitBay będą mogli kupować i sprzedawać ADA. Giełda będzie oferować następujące pary handlowe: ADA/PLN, ADA/USDT, ADA/EUR. Aktualnie umożliwia wymianę 52 kryptowalut, od stablecoinów, takich jak Tether (USDT), po dobrze znane projekty, jak Ethereum (ETH), a także mniej znane, takie jak token Atari (ATRI).

Podsumowując Cardano (ADA) miał(a) dobry początek roku, przekraczając psychologiczną granicę 1 dolara, a 16 maja zarejestrował najwyższy w historii poziom 2,30 USD. Wówczas ADA stała się czwartą, najcenniejszą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, pozostawiając za sobą Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE) i Polkadot (DOT). W chwili publikacji ADA została wyceniona na 2,15 USD.

Mówią, że to trzecia kryptowaluta

Nowe badanie pokazuje, że Ethereum jest najpopularniejszą kryptowalutą wśród ponad 4000 dorosłych ankietowanych w Singapurze. Drugą najpopularniejszą kryptowalutą jest Bitcoin, a następnie Cardano. Wspólne badanie Seedly, Gemini i Coinmarketcap, zostało opublikowane w poniedziałek. Zawiera ankietę wśród 4348 osób dorosłych mieszkających w Singapurze w wieku od 18 do 65 lat o różnych dochodach gospodarstw domowych.

Ostatnie wzrosty w Bitcoin, Ether, ADA i innych tokenach pomogły rynkowi kryptowalut o wartości przekraczającej w weekend 2 biliony dolarów.


Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansowej. Handel kryptowalutami może być ryzykowny. Artykuł może zawierać reklamy.