Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Bydgoszcz i hulajnogi elektryczne – wypożyczalnie i ceny

Bydgoszcz i hulajnogi elektryczne – wypożyczalnie i ceny

W Bydgoszczy są już wypożyczalnie hulajnóg elektrycznych, co z pewnością ucieszy młodszych i starszych mieszkańców. Bowiem hulajnogą można ominąć korki w drodze do szkoły, pracy lub sklepu. Poniżej niezbędne informacje na temat wypożyczalni hulajnóg w Bydgoszczy.

Bydgoszcz i hulajnogi elektryczne

Niedawno przeprowadzono w Bydgoszczy, badania natężenia ruchu pojazdów. Wyniki pomiarów wskazały, że właściwie przez całą dobę prędkość pojazdów nie przekracza tu nawet 40 kilometrów na godzinę. Po Bydgoszczy najszybciej jedzie się wczesnym rankiem, a potem jest poważny problem komunikacyjny. Czy hulajnogi elektryczne rozkorkują miasto?

Wypożyczalnie hulajnóg w Bydgoszczy

Wreszcie elektryczne hulajnogi trafiły do Bydgoszczy i już od czerwca wypożyczać je można w Blinkee.city. Firma nie będzie podpisywać umowy z miastem, gdyż działa na zasadach komercyjnych.

Jaka cena za wypożyczenie w Bydgoszczy?

Blinkee ma dobre opinie w sieci i dysponuje nowoczesnymi pojazdami. Ceny za wynajem hulajnogi na minuty są tu podobne, jak w innych wypożyczalniach działających na terenie kraju. Opłata startowa za wypożyczenie hulajnogi wynosi 2,50 zł. Cena 1 minuty jazdy to 0,49 zł, a za postój 0,09. Pojazdy od Blinkee mają działać w nieco innym systemie, bo codziennie serwisant wymieni źródło zasilania i sprawdzi, czy pojazd działa poprawnie. Z kolei inne firmy ładują urządzenia nocą lub ładują je serwisanci.

Start: 250 zł. 1 minuta: 0,49 zł. Postój: 0,09 zł.

Jak wypożyczyć hulajnogę w Bydgoszczy?

Wypożyczenie hulajnogi w bydgoskiej sieci Blinkee, działa tak samo, jak w innych miastach. To jest prosty i szybki proces.

  1. Pobierz bezpłatną aplikację blinkee.city, za pomocą której wypożyczysz naszą hulajnogę.
  2. Załóż konto w aplikacji, zapoznaj się z regulaminem, podepnij kartę płatniczą. Poczekaj na weryfikację.
  3. Zaloguj się w aplikacji. Znajdź najbliższy pojazd i zarezerwuj go bezpłatnie. Masz 15 minut na dotarcie do pojazdu.
  4.  Zeskanuj QR kod widoczny na hulajnodze. Twoja hulajnoga automatycznie się uruchomi.

W Bydgoszczy wiedzą, że e-hulajnogi bywają kłopotliwe

Jak podaje Wyborcza.pl, w bydgoskim ratuszu jest świadomość, że porzucane w przypadkowych miejscach hulajnogi stanowią spory problem.

“Nie jesteśmy przeciwni ekologicznym hulajnogom elektrycznym, ale pytamy potencjalnych operatorów – na jakich przepisach chcą się oprzeć lub jaki regulamin wprowadzić, żeby realizować swoje usługi, nie stwarzając możliwości potencjalnych kolizji z innymi uczestnikami ruchu” – mówi zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz.

Podobno miasto rozważa ustanowienie stref parkowania, w których użytkownicy będą mogli odstawiać e-hulajnogi w zamian za niewielką zniżkę na kolejne przejazdy. Jest to jednak plan na przyszłe miesiące, po tym, jak mieszkańcy przyzwyczają się do hulajnóg i poznane zostaną miejsca, w których bydgoszczanie najchętniej je parkują.

bydgoszcz-wypozyczalnia-hulajnog

Bydgoszcz jest jednym z największych miast w Polsce. Czy potrzebuje wypożyczalni hulajnóg elektrycznych? To jest pytanie retoryczne.

Hulajnogi w walce z korkami i smogiem?

Czy elektryczne hulajnogi mogą być lekarstwem na zakorkowane miasto? Być może, bowiem korki w godzinach szczytów komunikacyjnych na ulicach Bydgoszczy to rzecz zwyczajna i codzienna. Przykładowo jadąc z Kapuścisk na Bartodzieje można utkwić na półtorej godziny. Mieszkańcy skarżą się, że w tym miejscu trzeba najpierw puścić samochody, które są na moście, potem te samochody, które są na tym krótkim połączeniu między Nowotoruńską a Toruńską, a potem dopiero te, które zjeżdżają z Al. Kaczyńskiego.

Kłopoty dodatkowo potęguje kumulacja prac drogowych. Zgodnie z planami ul. Kujawska już dawno powinna być przebudowana. Teraz jej modernizacja, która zbiegła się w czasie z robotami torowymi na ul. Wojska Polskiego na Wyżynach oraz kontynuowanym z rocznym poślizgiem przedłużeniem Trasy Uniwersyteckiej. Mieszkańcy Bydgoszczy liczą, że sytuację na ulicach poprawi nieco zakończenie w czerwcu tych ostatnich prac.

Zatem otwarcie miasta na hulajnogi mogłoby znacznie poprawić komfort poruszania się po mieście. Jednak nadal nie ma stosownych przepisów, które ułatwiłoby wypożyczalniom ekspansję na polskim rynku.

Trzymamy kciuki i życzymy udanej jazdy po Bydgoszczy!