Wiadomości, aktualności 2021 > Bitcoin i inne kryptowaluty spadają

Bitcoin i inne kryptowaluty spadają

Reuters informuje dzisiaj (09.06.21), że ceny kryptowalut nadal spadają, po tym, jak US Internal Revenue Service (IRS) wezwał prawodawców do bardziej rygorystycznych zasad raportowania dotyczących transferów kryptowalut.

Kryptowaluty spadają

Bitcoin spadł nawet poniżej 32 000 USD w ciągu ostatnich 24 godzin, co oznacza, że inne cyfrowe monety, takie jak Ether i Dogecoin, również spadły. Oznacza to, że BTC był sprzedawany na poziomie około 32 600 USD, co oznacza spadek o ponad 3% według danych CoinDesk.

Warto nadmienić, że największa na świecie kryptowaluta spadła o połowę od czasu, gdy w kwietniu osiągnęła rekord prawie 65 000 USD. Z kolei ceny Ethereum spadły o 8%, by oscylować poniżej 2500 USD, podczas gdy Dogecoin był notowany po 0,31 USD. Inne popularne kryptowaluty, takie jak XRP, Litecoin również spadły o ponad 4% w ciągu ostatnich 24 godzin.

USA mieszają w kryptowalutach?

Na Financial Times czytamy, że wysoki rangą amerykański regulator finansowy wypowiedział się przeciwko podejmowaniu bardziej rygorystycznych regulacji wobec kryptowalut, ostrzegając, że może to zniechęcić inwestorów.

Hester Peirce, jedna z komisarzy w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, powiedziała dla Financial Times, że martwi się naciskiem kilku amerykańskich regulatorów na odgrywanie bardziej aktywnej roli na rynku kryptowalut.

Jej komentarze ujawniają podział na szczycie SEC, podobnie jak opinie przewodniczącego Gary Gensler’a, który oponuje za próbą dostosowania szybko rozwijającego się rynku kryptowalut do innych rodzajów aktywów finansowych.

„Obawiam się, że początkową reakcją regulatora jest zawsze stwierdzenie: „Chcę to uchwycić i upodobnić do rynków, które już są regulowane” – powiedziała Peirce w wywiadzie. „Nie jestem pewna, czy to będzie dobre dla innowacji”.

Peirce wcześniej badała regulacje finansowe w Mercatus Center, wolnorynkowym think-tanku, i pracowała jako prawnik w zespole SEC. Dołączyła do SEC w 2018 roku po tym, jak została mianowana przez byłego prezydenta Donalda Trumpa.


Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansowej. Handel kryptowalutami może być ryzykowny. Artykuł może zawierać reklamy.