Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Bird w Warszawie – wypożyczalnia hulajnóg, cena, jak wypożyczyć

Bird w Warszawie – wypożyczalnia hulajnóg, cena, jak wypożyczyć

Firma Bird uznawana jest za absolutnego lidera na rynku hulajnóg elektrycznych na świecie. Teraz Warszawa ma Bird’a, więc zobaczmy, co oferuje i czy ta oferta przebija konkurencję.

Warszawa i Bird

Media donoszą, że w Warszawie wypożyczalnia Bird wprowadza optymalne kosztowo i przyjazne dla środowiska rozwiązanie dla transportu miejskiego, chcąc zmniejszyć ruch samochodowy. Zatem codziennie w godzinach 7:00-21:00, będzie można zlokalizować i uruchomić hulajnogę elektryczną z wykorzystaniem aplikacji Bird.

E-hulajnogi, które pojawią się w Warszawie są w autorską konstrukcją marki Bird. Podobnie jak w przypadku konkurencji, z usługi można korzystać po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji. Opłata “na start” wynosi 3 zł, natomiast za każdą minutę jazdy użytkownik zapłaci 50 gr.

Ceny, jak u Lime, więc jak na razie Hive oferuje najtańsze pojazdy. Jednak rozpoczęcie działań w Warszawie jest kolejnym krokiem po uruchomieniu usług w Hiszpanii, Francji, Izraelu, Belgii i Austrii. Zatem można założyć, że marka dopasuje się do istniejących cen.

W Polsce, limonkowe hulajnogi mają największą rzeszę zwolenników. Hulajnogi Lime wypożyczymy w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Z kolei hulajnogi hive dostępne są w Warszawie i od niedawna także we Wrocławiu. Kolejne miasta czekają na, przynajmniej jedną, wypożyczalnię, ale stolica spodobała się inwestorom tak bardzo, że zapomniano o analizie konkurencji.

bird warszawa

Bird ma wielu zwolenników!

Z informacji prasowych dowiadujemy się, że Bird proponuje rozwiązanie “ostatniej mili”, w której nie ma już do dyspozycji transportu miejskiego, a jest jeszcze dużo do przejścia pieszo. Czyli Bird (na razie) oferuje to samo, co inni.

Warto zaznaczyć, że w czasie pierwszego roku działalności marki, odnotowano ponad 10 mln przejazdów w 100 miastach. Pomimo, że firma dopiero rozwija skrzydła w Polsce, to dowiadujemy się, że w celu zapewnienia porządku na ulicach Warszawy, Bird dysponuje już lokalnym zespołem, który upewnia się, że hulajnogi są poprawnie parkowane i użytkowane.

“Jesteśmy zachwyceni, że możemy dziś wystartować w Warszawie. Jak w wielu miastach, nadmierny ruch i pogarszająca się jakość powietrza negatywnie wpływają na komfort życia mieszkańców.” – mówi przedstawiciel Birda.

Trzymamy kciuki za trzecią już wypożyczalnie hulajnóg w Warszawie i zachęcamy do dalszej ekspansji!