Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Bird One – wypożyczalnia sprzedaje hulajnogi. Opinie i cena

Bird One – wypożyczalnia sprzedaje hulajnogi. Opinie i cena

Wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg Bird, zdając sobie sprawę z nowych możliwości, że ludzie będą chcieli posiadać skutery na własność, wprowadza nowy model hulajnogi dostępny do zakupu o nazwie Bird One. Poniżej opinie i nasza recenzja tego pojazdu.

bird-one-hulajnoga

Bez wątpienia hulajnoga Bird One wygląda dobrze. Gorzej z ceną ;-)

Bird One na własność

Hulajnoga Bird One, będzie dostępna do sprzedaży jeszcze w tym roku. Ponadto Bird rezygnuje z pojazdów Ninebot ES i inwestuje we własny model M365. Euforię podgrzewa fakt, że sprzęty tej firmy mają bardzo dobre opinie wśród fanów e-hulajnóg.

„Bird One opiera się na korzyściach i doświadczeniach Bird Zero i przewiduje się, że będzie dostępny na runku w przeciągu roku.” powiedział w oświadczeniu Bird CEO Travis VanderZanden.

Dalej czytamy, że:

„Biorąc pod uwagę emocje i popyt na nasze hulajnogi następnej generacji, udostępniamy ograniczoną liczbę produktów Bird One. Teraz, niezależnie od tego, czy chcesz udostępniać, wynajmować, czy posiadać, Bird zapewnia opcję dla każdego. ”

Jakie parametry ma hulajnoga Bird One?

W chwili obecnej wiadomo, że hulajnoga Bird One ma baterię zaprojektowaną tak, aby wytrzymywała dwa razy dłużej, więc gwarantowała większy zasięg. To ważny szczegół, biorąc pod uwagę, jak bardzo trudno jest osiągnąć kompromis pomiędzy szybkością jazdy, a zasięgiem.

  • Bateria: 12800 mAh, 473,6 Wh
  • Czas ładowania baterii: 4-6 godzin
  • Zasięg: do 48 km
  • Prędkość maksymalna: 29 km/h
  • Ładowanie: Szybki port ładowania
  • App iOS i Android
  • Łączność: Bluetooth i telefon komórkowy
  • Światła: Automatyczne przednie i tylne diody LED, 30-40 lumenów
  • Hamowanie: Regeneracyjny przedni hamulec silnika, tylny hamulec bębnowy
  • Koła: 9 “półstały pneumatyczny
bird-one

Duża szybkość i zasięg to główne cechy hulajnogi od Birda

Cena i czy to się opłaca?

Bird One będzie kosztował 1.299 dolarów (ok 5 tys. zł) i będzie dostępny w trzech kolorach. Klienci mogą zamówić go teraz i otrzymać już tego lata. Zapowiedź Birda pojawiła się przed przewidywanym uruchomieniem skutera elektrycznego Boosted.

koła

Koła w Birdzie są standardowej wielkości,czyli 8 cali.

Czy opłaca się kupić tę hulajnogę? Oczywiście, że nie ponieważ nasze rodzime sprzęty za 2 tys. zł doganiają hulajnogę od Birda. Ale powyższa cena została ustalona na dzień premiery, a w dodatku dedykowana jest głownie dla mieszkańców USA. Zatem można się domyślać, że europejska cena będzie znacznie niższa.

Jak Bird inwestuje w sprzedaż hulajnóg?

W ciągu ostatnich kilku miesięcy firma Bird próbowała pochłonąć większą część rynku skuterów elektrycznych. Przykładowo, pod koniec zeszłego miesiąca Bird wprowadził miesięczny osobisty wynajem w San Francisco i Barcelonie. Program umożliwia ludziom wynajęcie skutera za 24,99 USD miesięcznie bez ograniczenia liczby przejazdów.

Wynajem hulajnóg w SF i Barcelonie jest ściśle regulowany, więc program marketingowy Birda jest bardzo sprytnym zagraniem, aby regulacje prawne nie stały na przeszkodzie. Upuszczając hulajnogi dedykowane do sprzedaży, a nie wypożyczenia, są dobrym pomysłem zważywszy, że coraz więcej osób chce posiadać sprzęt na własność, a nowe przepisy uderzają w wypożyczalnie. Jednak większą barierą dla Birda może być cena, którą wielu internautów skomentowało słowami:

“1300 dolarów, to ja sobie samochód używany kupie. Sorry, ale poczekam rok i kupię o połowę taniej” (YouTube ang.)

Niezależnie od tego, czy chodzi o tradycyjny wspólny model, miesięczny wynajem czy sprzedaż bezpośrednią konsumentowi, Bird wyraźnie stara się być dostawcą hulajnóg – bez względu na to, jak często ludzie chcą z nich korzystać. Może to też oznaczać, ze wypożyczalnie borykają się z problemami prawnymi, o których słyszymy również w Polsce.

Wypożyczalnie w Polsce nadal za drogie?

Za wypożyczenie w Birdzie musimy uiścić opłatę początkową 3 zł oraz 50 gr za każdą minutę. Za godzinę jazdy hulajnogą zapłacimy więc 33 zł. Użytkownicy muszą jednak pamiętać o innych ograniczeniach, bo Birda można wypożyczać tylko w godz. 7-21, Hive zaś są niedostępne w nocy, ale za to Lime udostępnia swoje urządzenia przez całą dobę. Portal Bankier.pl porównał ofertę trzech wypożyczalni (więcej…)i okazało się, że miłośnicy jazdy na elektrycznych pojazdach najtaniej zapłacą, wypożyczając Hive. Opłata początkowa wynosi tam 2,5 zł, a za każdą minutę jazdy zapłacimy 45 gr. Tutaj koszt godzinnej jazdy to 29,5 zł. 

Hulajnogi w trzech wypożyczalniach (Lime, Hive i Bird) można rozpędzić do 25 km/h,bo na tyle zezwala polskie prawo. Zaś kontrowersje wywołuje sposób pozostawiania urządzeń po skończonej jeździe. Bowiem czasami blokują one przejście lub znajdują się w niebezpiecznych miejscach. Na zagrożenie spowodowane hulajnogami blokującymi przejście zwracał uwagę Polski Związek Niewidomych.