Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Białystok i hulajnogi elektryczne – wypożyczalnie, ceny i opinie

Białystok i hulajnogi elektryczne – wypożyczalnie, ceny i opinie

Również Białystok dołączył do elektrycznej rewolucji. Od jakiegoś czasu mieszkańcy miasta mogą korzystać z wypożyczalni hulajnóg elektrycznych. Oczywiście e-hulajnogi dostępne są w sprzedaży w popularnych marketach elektronicznych, ale jak wiadomo, nie jest to zakup na każdą kieszeń, dlatego czasami lepiej wypróbować sprzęt z wypożyczalni i dopiero potem kupić własną hulajnogę.

Białystok ma hulajnogi elektryczne

W Białymstoku działa wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych “Naminuty”. Jest to nowa usługa z własną aplikacją mobilną, dzięki której można zarezerwować oraz wypożyczyć pojazd na dowolny czas. Wprawdzie na stronie głównej wypożyczalni, nie ma zbyt wiele informacji, jednak każdy poradzi sobie z wynajęciem pojazdu, bo wystarczy zainstalować aplikację na Androida (niebawem też na IOS). Następnie trzeba się zarejestrować i stworzyć własny profil, a także, jak w każdej innej wypożyczalni – podpiąć dane o karcie płatniczej.

naminuty pl bialystok

Aplikacja firmy NaMinuty działa bardzo podobnie, jak w innych wypożyczalniach hulajnóg elektrycznych. Ceny również są prawie takie same

Blinkee.city od marca 2020

Od marca 2020 roku sto nowych hulajnóg elektrycznych dostępnych będzie do wypożyczenia w Białymstoku. Usługę wprowadzi firma blinkee.city, znana z nowoczesnych skuterów elektrycznych, które od dwóch lat są dostępne w mieście.

W odróżnieniu od skuterów, hulajnogi od Blinkee są urządzeniami jednoosobowymi, mają ograniczenie prędkości do 25 km/h i posiadają dwa, niezależne od siebie hamulce (elektryczny oraz intuicyjny). Warto zaznaczyć, że z usług Blinkee będą mogły korzystać osoby pełnoletnie, które pobiorą aplikacje i zaakceptują regulamin. 

Jaka cena za hulajnogę w Białymstoku?

Cena za wynajem hulajnogi elektrycznej jest bardzo podobna, jak w innych wypożyczalniach. Bowiem w sieci NaMinuty podstawowa opłata za rozpoczęcie korzystania to 2 zł, zaś cena za 1 minutę jazdy to 0,39 zł. Również za minutę postoju zapłacimy 0,39 zł. Z kolei koszt jazdy hulajnogą elektryczną od Blinkee to 0,49 zł za minutę, 0,09 zł za minutowy postój i 2,50 zł za opłatę startową.

Opłata startowa 2 zł – 2,50 zł
1 minuta jazdy 0,39 zł – 0,49 zł
1 minuta postoju 0,09 zł – 0, 39 zł

Białystok wyczekiwał hulajnóg elektrycznych

Ostatniego czasu wypożyczalnie hulajnóg elektrycznych działały tylko w większych miastach, ale zapotrzebowanie na pojazdy UTO (urządzenia transportu osobistego) jest tak duże, że średnie, a nawet mniejsze miejscowości dysponują tą technologią. Bowiem dzięki hulajnogom elektrycznym, można szybko przemknąć przez uliczne korki i dojechać do pracy lub szkoły. Warto dodać, że e-hulajnogi nie generują smogu, więc można uznać, że są ekologiczne

Mieszkańcy Białegostoku zgodnie twierdzą, że elektryczne hulajnogi są dla nich istotne, bo wpłyną na odkorkowanie miasta. Przykładowo dla kierowców czarny punkt na mapie to zjazd w kierunku Augustowa, czy wyjazd z ulicy Świętokrzyskiej na Trasę Generalską. To miejsce korkuje się codziennie w godzinach szczytu. Podobnie, jak w wielu polskich miastach, na przebudowę zakorkowanej ulicy nie ma szans, ale gdyby przynajmniej 20 %mieszkańców zdecydowała się na inny środek transportu, to sytuacja wyglądałaby znacznie lepiej.

białystok-hulajnogi-elektryczne

Białystok ma wypożyczalnię hulajnóg elektrycznych, i co ciekawe nie jest to Lime, ani Hive 😉

Ruch autobusów miejskich w Białymstoku jest ponoć dobrze zaplanowany, choć niektóre dzielnice nie mają ze sobą wygodnego połączenia. Tamtejsza Komunikacja Miejska posiada obecnie 257 autobusów, a dzięki inwestycji w nowoczesne pojazdy, miasto posiada najmłodsze autobusy w Polsce. Jednak mieszkańcy twierdzą, że zdarza się, iż autobusy przyjeżdżają na przystanek jeden po drugim, a potem przez dłuższy czas nie pojawia się żaden z nich. Warto dodać, że komunikacja obsługuje 942 przystanki i w skali roku przewozi 100 mln pasażerów.

Czekamy na kolejne wypożyczalnie w Białymstoku, bo usługi te znalazły wielu zwolenników w Polsce i mają rzeszę fanów w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.