e-Technologie > Badania, statystyki i raporty o hulajnogach elektrycznych w UK

Badania, statystyki i raporty o hulajnogach elektrycznych w UK

Według nowych badań, trzydzieści procent londyńczyków zwraca uwagę na korzyści dla środowiska, jakie e-hulajnogi będą miały podczas dojazdów do pracy i szkoły. Najnowsze badania wykazały, że obywatele Anglii są gotowi na hulajnogi elektryczne.

Badania, statystyki i raporty o hulajnogach

W Polsce hulajnogi są znane od 2018 roku, ale Wielka Brytania dopiero się do nich przymierza. Oczywiście można było je tam sobie zakupić, ale wypożyczalnie miały czerwone światło. Dopiero teraz, gdy COVID odstraszył od autobusów i metra, ulice zapełniają się jednośladami, a kolejne podmioty tworzą badania, które zachwalają elektromobilność.

hulajnogi spin

Wypożyczalnia Spin twierdzi, że zapewnia w aplikacji funkcję bezpieczniejszej trasy, która nagradza rajderów za dokowanie w Spin Hubach.

Stąd raport wypożyczalni Spin, który potwierdza, że Anglicy są gotowi na rewolucję. Wykazano bowiem, że osoby dojeżdżające do pracy w Wielkiej Brytanii szukałyby usług wypożyczalni hulajnóg elektrycznych, aby regularnie dojeżdżać do pracy. Jedna trzecia (34 procent) dorosłych Brytyjczyków i prawie połowa (49 procent) osób w wieku 25-34 lat twierdzi, że zastąpiłaby zwykłe dojazdy do pracy jazdą na hulajnodze elektrycznej, gdyby była ona łatwo dostępna do wynajęcia.

Badanie Spin wykazało, że chociaż prawie dwie trzecie (67 procent) dorosłych w Wielkiej Brytanii wróciło już do swojego miejsca pracy, tylko 32 procent czuje się komfortowo korzystając z tradycyjnego transportu publicznego, a 28 procent czuje się zagrożona. Ponad jedna trzecia (37%) jest zaniepokojona dystansem społecznym w transporcie publicznym, a 40% obawia się tłumów.

Spin to amerykańska firma wspierana finansowo przez Forda, która stara się o współpracę z Essex County Council, aby wprowadzić e-skutery na ulice Anglii.

Ponieważ dzień bez samochodu odbył się 22 września, wielu londyńczyków szukało alternatywnych opcji codziennych dojazdów do pracy. Prawie jedna czwarta uważa, że ​​będzie to wygodniejsze (24 proc.) i zdystansowane społecznie (23 proc.) niż ich obecne dojazdy. Hulajnogi elektryczne są nie tylko wygodniejsze, ale 3 na 10 osób zwraca uwagę na korzyści dla środowiska, jakie przyniosą one podczas podróży.

Komentując wyniki raportu, Steve Pyer, Country Manager w firmie Spin w Wielkiej Brytanii, powiedział:

„Ponieważ wielu dorosłych w Wielkiej Brytanii wciąż musi podróżować do pracy, szukają oni dostępnych, niedrogich i bardziej ekologicznych alternatywnych środków transportu dla samochodów i transportu publicznego. Rajderzy w Milton Keynes już wykorzystują hulajnogi elektryczne Spin jako łatwy i skuteczny sposób poruszania się, zachowując jednocześnie dystans społeczny. Cieszymy się, że inne brytyjskie miasta pójdą w ich ślady ”.

Will Woodward, menedżer ds. Partnerstw rządowych w firmie Spin, dodał:

„Rząd Wielkiej Brytanii obiecuje„ zielony restart ”dla transportu lokalnego i uważamy, że hulajnogi elektryczne są kluczowym środkiem transportu, który pomaga w utrzymaniu ruchu w Londynie i innych dużych miast Wielkiej Brytanii. Dzięki testom wypożyczalni e-skuterów, które działają obecnie w pięciu miastach w Wielkiej Brytanii, więcej osób dojeżdżających do pracy ma okazję do skorzystania z opcji ekologicznego transportu ”.

Wielka Brytania gotowa na elektromobilność

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez National Association of Transportation Officials (NACTO), połączenie mikromobilności (elektromobilność) z siecią ścieżek rowerowych pomaga uczynić ulice bezpieczniejszymi dla osób jeżdżących na rowerze, spacerując, jeżdżąc na hulajnodze i rowerze. Prawie 9 na 10 użytkowników elektrycznych skuterów w Hoboken w New Jersey stwierdziło, że czuliby się bezpieczniej na ulicy, gdyby istniała chroniona ścieżka rowerowa.

Dlatego firma Spin zajmująca się mikromobilnością, ujawniła nową funkcję w aplikacji, która zoptymalizuje trasę w celu uwzględnienia pasów rowerowych wszędzie tam, gdzie to możliwe. Nowa funkcja jest wdrażana jako pilotaż na ponad 50 rynkach w USA i ma na celu zapewnienie pasażerom bezpieczniejszych i szybszych podróży, aby bezpiecznie dotrzeć do pożądanego miejsca docelowego.

Zobacz: Kierunkowskazy, składany kask i kierownica samodezynfekująca >

Ponieważ, jak dowodzą badania, coraz więcej osób w UK decyduje się na mikromobilność ze względu na wytyczne dotyczące dystansu społecznego, funkcja ta zapewni rowerzystom szybszą i bezpieczniejszą trasę poruszania się po mieście. To ulepszenie jest następstwem szeregu inicjatyw firmy w zakresie bezpieczeństwa, w tym programu Spin Safe Digital i programu Spin’s Safe, Livable and Just Streets.

Przyszłe wersje będą zawierać szczegółową nawigację audio, która będzie wspierać kierowców podczas ich podróży. Nowa funkcja w aplikacji pomoże również rozwiązać najczęstszy problem – bałagan i niewłaściwe parkowanie. W zależności od lokalizacji kierowcy, Spin zasugeruje i zaoferuje opcje zmiany trasy, aby mogli oni zakończyć podróż w Spin Hub i otrzymać za to nagrodę.