Wiadomości, aktualności 2021 > Abonament telefoniczny i hulajnoga elektryczna (Orange, Plus, Play, T-mobile)

Abonament telefoniczny i hulajnoga elektryczna (Orange, Plus, Play, T-mobile)

Od niedawna wraz z podpisaniem umowy na abonament telefoniczny lub z przedłużeniem umowy można otrzymać hulajnogę elektryczną po przystępnej cenie lub za przysłowiową złotówkę. Poniżej o tym, czy hulajnoga elektryczna oferowana jest w sieci Orange, Plus, Play, a może w T-Mobile?

abonament na telefon i hulajnoga

Hulajnoga elektryczna zamiast telefonu? Czemu nie!

Abonament telefoniczny i hulajnoga elektryczna

Skończyły się czasy, gdy wypasiony telefon robił wrażenie na klientach, którzy podpisaliby niemalże wszystko, by go otrzymać. Teraz za podpisanie lub przedłużenie umowy abonamentowej można otrzymać elektryczną hulajnogę. Bez wątpienia jest to bardzo atrakcyjna forma pozyskania klienta przez sieci telekomunikacyjne!

By otrzymać hulajnogę u operatora telekomunikacyjnego, zazwyczaj wymagane jest podpisanie umowy na minimum 24 miesięcy. Jednak warto dokładniej wgłębić się w treść umowy abonamentowej, która może wymagać uiszczanie rat za hulajnogę, jeszcze na długo po ustaniu okresu abonamentowego. Więcej o tym poniżej.

Ważna uwaga: Okres na jaki podpisuje się umowę z operatorem nie jest równoznaczny z okresem spłaty rat za hulajnogę.

Hulajnoga w Plus, Play, Orange czy w T-mobile

W Polsce wiodą prym czterej operatorzy świadczący usługi telekomunikacyjne. Przy zawarciu umowy i przy jej przedłużeniu, możemy wybrać prezent, który jest wabikiem do wybrania konkretnej oferty. Oprócz telefonów, telewizorów, zegarków i innych gadżetów, można wybrać hulajnogę elektryczną.

Obecnie jedynie sieć Plus oferuje hulajnogę w swojej ofercie abonamentowej.W sieciach Orange, Plus i T-mobile nadal królują smartfony i laptopy. Jednak dostajemy informacje, że tam również mają pojawić się hulajnogi elektryczne.

Nowy abonament i przedłużenie umowy bywa kłopotliwe

Warto wiedzieć, że Każdego miesiąca płacimy dla operatora około 80 – 150 zł, z czego 50 zł to abonament, a pozostała kwota to rata za telefon lub laptop. Kiedy mijają dwa lata, często nadal płacimy niemalże tyle samo, co na początku. Dlaczego?

UOKiK informuje, że może się okazać, że konsument miał zawartą umowę sprzedaży na dłuższy czas. Na przykład sama umowa na usługi została zawarta na dwa lata, a umowa na spłatę hulajnogi lub telefonu – na 26 miesięcy. Konsumenci, którzy godzą się na przedłużenie umowy na czas nieokreślony, muszą być przygotowani, że po upływie wyznaczonego terminu, będą płacili więcej.

Dlaczego tak się dzieje? Jeśli umowa przedłuża się na czas nieoznaczony, to często wiąże się to ze zmianą cennika na standardowy (wyższa kwota abonamentu). Jest to praktyka stosowana na całym rynku telekomunikacyjnym. Dotychczas UOKiK nie kwestionował tych praktyk, o ile konsumentowi udzielono pełnych informacji i umożliwiono swobodę decyzji co do zakończenia umowy.

Klienci podczas podpisywania umowy są informowani, że warunki promocji trwają 24 miesięcy i po tym czasie się kończą, zaczyna wtedy obowiązywać inny cennik.

U kogo najchętniej podpisujemy umowę abonamentową?

Firma badawcza P3 Communication porównała niedawno wszystkich operatorów, który był realizowany w wybranych aglomeracjach miejskich i miejscowościach na ważnych szlakach komunikacji drogowej. T-Mobile była najlepszy i uzyskał w tym badaniu, łącznie 830 punktów, zdobywając w kategorii jakości połączeń głosowych 344 punkty i usług transmisji danych 486 punktów.

Jednak niedawno ukazał się ciekawy raport przygotowano w oparciu o 27843 pomiarów. Okazuje się, że spośród wiodących operatorów (Play, Orange, Plus i T-Mobile) najszybszy internet oferuje Play i Orange.

Klienci przeprowadzali pomiary najczęściej w zasięgu Orange (35,47%), zaś 27,05% przy użyciu usług Play. Dalej uplasował się Plus z wynikiem 23,49%, podczas gdy najmniej testów wykonano dla operatora T-Mobile – 13,99%. Co to oznacza?

Ostatni miesiąc przyniósł zmiany w kategorii średniej szybkości pobierania danych i tym samym zmienił się lider, którym został Play. Drugie miejsce przypada Orange z wynikiem 24,14 Mb/s. Trzecie miejsce należy do T-Mobile, dzięki wynikowi 23,64 Mb/s. Notowanie zamyka Plus z wynikiem 20,37 Mb/s.

Zatem po hulajnogę wypadałoby się wybrać do Orange i Play i przy okazji mieć dobry internet. Jednak obecnie tylko Plus daje taką możliwość. Czekamy na ruch innych graczy!