Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > 3 najlepsze hulajnogi elektryczne 2018 (opinie, cena, sklepy)

3 najlepsze hulajnogi elektryczne 2018 (opinie, cena, sklepy)

Jeśli jeszcze nie odwiedziliście naszej podstrony z rankingiem hulajnóg, to wpadajcie tam szybko. Zmieniła się czołówka najlepszych e-hulajnóg. Tym razem skupiliśmy się na baterii, bo z komentarzy wynika, że to najważniejszy parametr. Zaś poniżej hulajnogi elektryczne, które nadal są jednymi z najbardziej popularnych w USA.

hulajnogi elektryczne top najlepsze

W najbliższym czasie pojawią się osobne zestawienia sprzętu, pod względem różnych parametrów. Ale póki czas rozważmy nasze top 3 za pierwszą połowę 2018 roku. Zobacz też pełne zestawienie dziesięciu hulajnóg tutaj >

3 najlepsze hulajnogi elektryczne w USA

1. Hulajnoga elektryczna “Glion Dolly”

Hulajnoga Glion Dolly

Hulajnoga Glion Dolly

Ta zgrabna hulajnoga zapewnia dobry kompromis pomiędzy mocą akumulatora, a ciężarem. Waży około 8 kg. Najlepszą częścią jest mechanizm składania jednoetapowego, bo przekształca tę hulajnogę w wygodną formę, którą po prostu rzucasz za siebie i łatwo przechowujesz. Dwa pociągnięcia do kierownicy, jedno pociągnięcie dźwigni szybkiego zwolnienia i jeden tup na wielkim srebrnym pedale i jest gotowa do noszenia.

Stoi stabilnie pionowo, całkowicie sama. To chyba, jedyny skuter, który, robi to dobrze. Doskonała do ​​przechowywania lub gdy czekasz na autobus. Jest wystarczająco ciężka, by bryza Cię nie przewróciła. 😉

Tylny hamulec elektryczny powoduje spowolnienie skutera, bez większego ryzyka poślizgu. Ale nie nazbyt szybko, ponieważ jest to przecież tylny hamulec. Dodatkowo jasny reflektor i wbudowany odblask Glion’a, to zalety, które wypróbowaliśmy i stwierdziliśmy pełną użyteczność (po prostu naciska się czerwony przycisk i działa).

Ładne, duże zintegrowane błotniki, więc koła nie będą pompować wody na plecy, gdy jedziesz w deszczu. Nie rzucająca się w oczy podpórka też się przydaje. Ogólnie ten model jest malutki, działa i nie ucieka od Twojej nogi.

W tylnym kole znajduje się układ hamulcowy, a składa się on z elektronicznego hamulca przeciwblokującego, który jest wyjątkowo bezpieczny i zazwyczaj niezawodny. Pomaga to zapobiec poślizgom w razie konieczności zatrzymania awaryjnego. Jest również całkowicie bezobsługowy.

Kolejną wielką cechą jest imponujący zestaw baterii. Glion Dolly jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy, który zapewni lata użytkowania przy ponad 1000 cyklach ładowania. Jest to najbardziej imponujący akumulator w hulajnodze elektrycznej, który do tej pory sprawdzono. Jest w stanie podróżować do 25 km przy na jednym ładowaniu. Czasy ładowania również ulega znacznemu skróceniu. Bateria osiąga pełne naładowanie w tylko trzy i pół godziny, w przeciwieństwie do 12 godzin w przypadku poprzednich modeli.

2. Hulajnoga “DreamMax: składana 

dreammax hulajnoga

Hulajnoga DreamMax

Hulajnoga DreamMax jest idealna dla osób dorosłych szukających sposobu na przyśpieszenie lokalnych dojazdów. Ten skuter wyposażony jest w solidną 24-woltową baterię litowo-jonową o dużej pojemności. Te typy akumulatorów zwykle zapewniają zwiększoną niezawodność przy dłuższym okresie eksploatacji, co jest sporym atutem.

DreamMax ma jasne światło LED z przodu, które dobrze oświetlą drogę w nocnej podróży. Ma również świetny wyświetlacz, który pokazuje takie rzeczy, jak aktualny poziom naładowania baterii i prędkość.

Jedną z najlepszych cech tego sprzętu jest jego waga. Cały skuter ma nieco ponad 6 kg i składa się w zaledwie czterech prostych krokach, co zapewnia łatwy transport i przechowywanie. Niewielka waga wynika z unikalnych konstrukcji. Sprzęt wykonany jest z włókna węglowego, co zapewnia doskonałą wytrzymałość, a jednocześnie zmniejsza jego masę.

Rama z włókna węglowego niesie ze sobą zwiększony koszt. Podobnie jak w przypadku rowerów górskich wykonanych z tego samego materiału, cena zakupu jest znacznie wyższa niż w przypadku tradycyjnych modeli z ramą stalową.

3. Hulajnoga “Razor’s E125”

Razors E125 hulajnoga

Hulajnoga Razors E125

Elektryczna hulajnoga Razor’s E125 jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli tej marki. Posiada ciągły czas jazdy 40 minut i może osiągać maksymalne 16 km na godzinę. W związku z tym nie jest to najszybszy ze wszystkich modeli, ale prędkość powinna być wystarczająca dla większości użytkowników. Razor’s E125 można całkowicie naładować w ciągu zaledwie 12 godzin, co jest standardem w przypadku skuterów elektrycznych. Składanie sprzętu jest łatwe dzięki ręcznej przerwie obsługiwanej z przodu, a sam hulajnoga ma regulowaną kierownicę, która może dostosować się do każdej osoby.

Na szczęście występuje w kolorze czarnym, co sprawia, że ​​jest to opcja uniseks. Niektóre skutery mają tylko kolory specyficzne dla płci, co może być niewygodne dla tych, którzy chcą czegoś bardziej neutralnego. Hulajnoga jest przeznaczony dla osób, które ukończyły 8 lat. Pochodzi z całkowicie wysuwaną podstawką, co ułatwia parkowanie i dostęp.

Ulepszono także hamulce tarczowe i przełożenie skrzyni biegów. Zapewniają one moment obrotowy potrzebny do pokonywania nierównego terenu z dodatkową siłą hamowania. Zapewnia to również zwiększone bezpieczeństwo i niezawodność.

Niestety, ten model nie jest odpowiedni dla niektórych dorosłych ze względu na jego maksymalną masę nośną wynoszącą 60 kg. Jest to jednak idealny pomysł na prezent dla nastolatków szukających sposobu na spędzenie wolnego czasu w domu.

Czym kierować się przy wyborze hulajnogi?

Jeśli wybrana hulajnoga ma świetne parametry, a moc baterii lub długość jej ładowania są słabe, to należy odpuścić sobie ten zakup. Słaby akumulator, to wiele problemów od przerwanych podróży po frustrację z nienaładowanego sprzętu. Ponadto, nie wszystkie dobre marki są dostępne w Polsce. Toteż zalecamy zakup dobrych marek w dobrych sklepach internetowych. Wówczas należy upewnić się, gdzie jest serwis gwarancyjny. Więcej na ten temat tutaj.

Przy wyborze najlepszej hulajnogi kompromisem jest średnia cena, ale z gwarantowanymi przynajmniej średnimi parametrami sprzętu. Jeśli możesz wydać powyżej 2 tysięcy złotych na hulajnogę, to…. zrób to. Pamiętaj jednak, by tę kwotę przeznaczyć na sprzęt warty tej ceny. Pomocne są opinie i recenzje, ale przede wszystkim marka.

Oszczędnych musimy rozczarować, gdyż hulajnoga poniżej 1500 zł nie będzie dobrym zakupem, chyba, że ma być przeznaczona dla młodzieży. Dziecięce skutery kosztują od 800 zł i warto kupić taki sprzęt, o ile producent ma już za sobą inne udane produkty w podobnej branży.